Nelegálně prodávali cigarety, tabák a anabolika

V souvislosti s nelegálním prodejem neplatili daně, a tak státní pokladna přišla o více než sedm milionů korun.

weby uniweb zprávy

Vrchní komisař odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájil trestní stíhání dvou mužů – 62letého muže z Tachovska, kterého obvinil ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, a 40letého cizince, kterého obvinil ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, z přečinu výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem a z přečinu nedovolená výroba a držení pečetidla státní pečeti a úředního razítka.

Na základě provedeného šetření se podařilo kriminalistům zjistit, že v období od července roku 2015 do října loňského roku oba muži zajišťovali nelegální dovoz cigaret a následně také jejich nelegální distribuci na území České republiky, zejména v Praze – Modřanech, na území okresů Tachov a Cheb.

Starší z mužů nakoupil od dosud neustanovené osoby celkem 3 150 kartonů cigaret různých značek a 150 kilogramů tabáku, které následně dál distribuoval. Jeho jednáním tak došlo ke zkrácení minimální daňové povinnosti na spotřební dani a zkrácení daně z přidané hodnoty ve výši přes 2 206 000 korun.

Mladší z mužů pak z ciziny zajistil minimálně ve dvou případech dovoz 1 850 kusů kartonů cigaret různých značek. Dále sám, částečně s druhým obviněným, prodal 160 kusů kartonů cigaret různých značek a v Praze přechovával bezmála 1 300 kilogramů tabáku, který prodával dalším osobám. Mezi nimi byl i starší z obviněných. Při prohlídce jiných prostor a pozemků kriminalisté také zajistili přes 151 kilogramů různých látek obsahujících látky s anabolickým nebo jiným hormonálním účinkem, které muž přechovával s vědomím, že nejsou určeny k léčebným účelům. Tím zkrátil minimální daňovou povinnost na spotřební dani a na dani z přidané hodnoty v celkové výši přes 4 963 700 korun.

Kriminalisté navíc zjistili, že dotyčný v rozporu se zákonem o užívání státních symbolů České republiky přechovával v jedné garáži v Praze neoprávněně vyrobené kulaté razítko Ministerstva vnitra s vyobrazením malého státního znaku České republiky.

Starší z obviněných mužů je trestně stíhaný na svobodě, mladší z mužů se v tuto chvíli nachází ve vyšetřovací vazbě v Německu pro páchání násilné trestné činnosti na území tohoto státu.

V případě odsouzení staršímu z obviněných hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let, mladšímu za výše uvedenou trestnou činnost hrozí stejná trestní sazba.Komentáře

Váš komentář článku...

ARCHIV ZPRÁV
čt 19.10.2017 07:080 +
 
zprávytypos2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb