Oblíbený youtuber Kovy v pátek v Depu prozradí dětem, jak utrácí peníze

V pátek 2. února se od 15 do 18 hodin v Kreativní zóně DEPO2015 návštěvníci potkají s Karlem Kovářem, známým na internetu pod přezdívkou KOVY.

weby uniweb zprávy

S ambasadorem expozice "Jak se točí peníze" si budou povídat o penězích - na co šetří, zda někdy daroval někomu peníze, zda si někdy potřeboval půjčit a co se podle něj za peníze koupit nedá. Smyslem akce „KOVY za vysvědčení“  je podpořit děti v uvažování o významu peněz a zvýšení jejich finanční gramotnosti.

Vzdělávac íexpozici „Jak se točí peníze“ v loňském roce navštívilo vícenež 5000 diváků, z toho asi polovinu tvoří rodiče s dětmi a polovinu školní třídy nejen z Plzeňského kraje, ale i vzdálenějších koutů republiky. Expozice bude pro rodiny, děti i školy v Plzni otevřená do18. dubna 2018.

Svou koncepcí a obsahem expozice netradiční formou přispívá ke zvýšení finanční gramotnosti dětí, učí je rozvíjet správný úsudek, rozhodování i kritické myšlení. Stejné cíle si klad ei soutěž,která je s expozicí Jak se točí peníze spojená. Online hrapro žáky prvních až sedmých tříd základních škol běží na stránkách www.verimedobrymvecem.cz až do 20. dubna.

Expoziceje otevřená denně i veřejnosti, a to ve všední dny odpoledne 13:00-18:00 hodin, o víkendech a svátcích 10:00 -18:00 hodin. Při příležitosti DEPO Street Foodmarketu 10.února platí poloviční vstupné; v týdnu jarních prázdnin na Plzeňsku od 19.do 25. února 2018, bude dětem dopoledne k dispozici stejný vzdělávací program, jaký DEPO2015 nabízí školám.

Expozice vznikla z podnětu Skupiny Erste jako součást programu ErsteFinancial Life Park a je putovní. Vytvořilo ji dětské muzeum ZOOM ve Vídni ve spolupráci s dětským muzeem FRida&freD v Grazu.

Na akci KOVY za vysvědčení jsou vstupenky v prodeji na serveru www.plzenskavstupenka.cz. Vstupné do expozice je 80 Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti a 200 Kč pro rodiny. Klienti České spořitelny mají 50 % slevu. Vše o výstavě najdete na stránkách https://www.depo2015.cz

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
avalon2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb