Od pondělka do středy poradí v Plzni na Úřadu práce zdarma s dluhy

Každoročně pořádaná vzdělávací akce Den bez dluhů letos v České republice a na Slovensku proběhne 15. listopadu.

Cílená propagace v Plzni

Na letošním ročníku Dne bez dluhů spolupracuje společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, s Úřadem práce ČR, Poradnou při finanční tísni, neziskovou organizací Rubikon centrum a několika dalšími inkasními společnostmi sdruženými stejně jako KRUK v Asociaci inkasních agentur. Lidé, kterým hrozí problémy s dluhy, se mohou na jednatřiceti kontaktních místech (pracovištích Úřadu práce ČR) po celé České republice zdarma poradit s odborníky, jak řešit svoji obtížnou finanční situaci. Odborní poradci budou na kontaktních místech k dispozici od 14. do 16. listopadu. Veškeré informace, společně s tipy na řešení tíživé finanční situace, jsou k dispozici na stránkách www.nasedluhy.cz a poradenské služby lze využít rovněž na bezplatné telefonní lince 800 800 123.

Den bez dluhů je mezinárodním projektem, který začala společnost KRUK organizovat již před osmi lety v Polsku. Postupně se rozšířil i do dalších zemí: Rumunska, České republiky a na Slovensko, a jeho konání se  připravuje i v nových zemích, kde KRUK působí, a to v Německu, Španělsku a Itálii. Letos proběhne v České republice již pátý ročník Dne bez dluhů. Dluhům a řešení tíživé finanční situace se 15. listopadu bude věnovat také pořad Snídaně s Novou, kde zazní v několika příspěvcích veškeré informace o této vzdělávací akci.

„Mnoho lidí se za svou finanční situaci stydí a bojí se ji začít řešit. Chceme jim ukázat, že do dluhů se může dostat každý, a že 15. listopad, kdy se oficiálně slaví Den bez dluhů, je ideálním dnem, kdy může každý udělat první krok. Nabízíme možnost rozebrat situaci zdarma s odborníkem a připravit řešení, jak krok po kroku začít problémy s dluhy řešit,“ říká Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Spolupráce s Úřadem práce ČR nebyla zvolena náhodně, jelikož příčinou tíživé finanční situace je zpravidla právě ztráta zaměstnání. Volba konkrétních kontaktních míst pak vychází ze statistiky nezaměstnanosti a míry zadlužení jednotlivých měst. Nejvyšší nezaměstnanost (8,1 %) je v současné době v Ústeckém kraji, kde je průměrná výše dluhu kolem 24 000 korun a míra zadlužení se pohybuje na úrovni 11 %. Následuje Moravskoslezský kraj s 7,6% mírou nezaměstnanosti, průměrným dluhem 23 700 korun a vůbec nejvyšším zadlužením (14 %) a Jihomoravský kraj s 5,9% nezaměstnaností, průměrným dluhem 26 600 korun a mírou zadlužení 10 %. Nejvyšší průměrný dluh mají lidé v Praze (32 900 korun), kde je nezaměstnanost jen 3,7 % a 10% zadlužení. Celková nezaměstnanost v České republice je 5,2 % a průměrný dluh činí 26 900 korun.

„Mezi návštěvníky našich infocenter patří například matky v domácnosti, které třeba ještě dluhy nemají, ale uvědomují si svoji špatnou finanční situaci a přijdou se poradit, jak dluhům předejít. Další návštěvníci naopak již řeší vysoké dluhy, exekuce nebo insolvence. Zjišťují, jak se mají v dané situaci zachovat. Časté jsou i případy lidí, kteří si půjčili pro někoho jiného, například děti nebo někoho z rodiny, a chtějí vědět, jak postupovat, když jim dotyčný dluhy nesplácí,“ doplňuje Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka