Oslabená Plzeň na Znojmo nestačila

Hokejový Lasselsberger podlehl v 38. kole extraligy domácím Orlům 2:5.

Větší kombinační přesnost a zejména střelecký důraz vynesl hokejistům Znojma po dvou předcházejících domácích prohrách jednoznačné vítězství nad Plzní 5:2. Bez zraněných opor Málka, Moravce a Matějovského hrála Plzeň po
většinu času pasivně. Proti agresivnějšímu Znojmu se hosté jen s obtížemi dostávali do útočné třetiny a dlouho brankáře Trvaje vážněji neohrozili.
Orli hráli s chutí, vsadili na útočnou hru a dostávali se mnohem častěji do šancí. V 7. minutě plzeňský brankář Jež nestačil zareagovat na rychlou akci Hamana s Pláškem, kterou zakončil
Ondřej vedoucím gólem.
Znojmo pokračovalo v náporu, zvýšit náskok mohl obránce Čakajík, který si po nájezdu z pravé strany položil i brankáře Ježe, v rozhodující chvíli mu ale kotouč sklouzl po hokejce a
netrefil volný roh branky. Iniciativní Znojmo se dočkalo druhé branky v 17. minutě, kdy plzeňský brankář pustil za svá záda střelu obránce Heše od modré čáry.
Plzeňský trenér Sýkora se pokusil oživit hru svých svěřenců přeházením útočných řad. Místo Padělka přešel do prvního útoku Zelenka, kterého ve třetí řadě nahradil Frieberg. Výkon Plzně se
ale příliš nezvedl. Přesto v přesilovce při Eratově vyloučení se po střele obránce Trnky od modré čáry kotouč odrazil od tyče na brankáře Trvaje a od něj se sklouzl do sítě.
Znojmo ovšem za pouhé tři minuty pohotově odpovědělo třetím gólem, když po faulu obránce Trnky nechal rozhodčí Turčan výhodu a Haman tvrdou střelou skóroval.
Orli zvýšili tlak, nevyužili sice početní výhodu čtyř proti třem, soupeři ale až do konce
třetiny nedali po nátlakové hře šanci dostat se z vlastního obranného pásma.
V závěrečné třetině Plzeň ve snaze o zvrat začala hrát útočněji. Tím ale otevřela obranu a v rozmezí jedné minuty Pucher s Mikulíkem při přesilovce přidali další dvě branky, které už
pečetily před nejmenší návštěvou ve Znojmě v letošní sezoně vítězství domácích Orlů. Plzeň už jen stačila po chybě obránce Čakajíka korigovat výsledek po Zelenkově dorážečce z bezprostřední blízkosti.
Miloslav Hořava (trenér Znojma): "Měli jsme celý zápas převahu. Vrátili jsme se ke hře, s níž jsme slavili úspěchy před dvěma měsíci. Body s Plzní jsou velmi důležité pro účast v play off. Z
jednoho zápasu ale nechci dělat zatím žádné závěry. Takto bychom měli pokračovat i v dalších domácích utkáních. Těší mě výkon Hamanova útoku, který hrál s chutí a dařilo se mu i střelecky."
Marek Sýkora (trenér Plzně): "Jsem zklamán výkonem našeho týmu, bylo to naprosto jednoznačné utkání. Výsledek je pro nás ještě milosrdný. Znojmo nás přehrálo ve všech činnostech. Mrzí mě, že hráči v poli vůbec nepomohlo náhradnímu brankáři Ježovi, kterého z porážky neviním. Scházelo nám nasazení i bojovnost."
Tipsport extraliga, 38. kolo: Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 5:2 (2:0, 1:1, 2:1). Branky a nahrávky: 7. Ondřej (Plášek, Haman), 17. Heš
(Plášek, Ondřej), 31. Haman (Pucher), 47. Pucher (Uram, Němeček), 48. Mikulík (Bičánek, Uram) - 28. Trnka (Cartelli, Zelenka), 51. Zelenka (Andrašovský). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Rozlílek.
Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 2500.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek. Trenér: Hořava.
Plzeň: Jež - Cartelli, Trnka, Nedoma, Hučko, Výborný, Štěpánek, od 21. navíc Vobořil - A. Padělek (21. Freiberg), Kracík, Andrašovský - Důras, Tvrdoň, Adamský - Zelenka, M. Straka, Vítek. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.