Ozvěny Mezipater představí od čtvrtka v Plzni gay komunitu

Plzeň se letos od 11. do 20. listopadu stane dalším českým městem, ve kterém se formou Ozvěn představí Mezipatra, festival, jehož cílem je poskytnout majoritní společnosti impuls k poznání gay, lesbické, bisexuální a transgender kultury. V prostorách Měšťanské besedy se v polovině listopadu představ...

uniwebwebynamiru2018

Plzeň se letos od 11. do 20. listopadu stane dalším českým městem, ve kterém se formou Ozvěn představí Mezipatra, festival, jehož cílem je poskytnout majoritní společnosti impuls k poznání gay, lesbické, bisexuální a transgender kultury. V prostorách Měšťanské besedy se v polovině listopadu představí především výběr festivalových filmů, ale i výstava fotografií, koncerty nebo scénické čtení.
Filmový festival Mezipatra vznikl v roce 2000 a jako mezinárodní soutěžní přehlídka filmů se v roce 2003 rozšířil také do Prahy. V současnosti je jednoznačně nejvýznamnější kulturní a společenskou akcí komunity a stal se také největším evropským filmovým festivalem tohoto druhu. Z průzkumu publika posledních ročníků vyplývá, že mezi návštěvníky je vyrovnaný podíl heterosexuálů a homosexuálů. Mezipatra slouží jako prostor pro poznávání rozdílných životních stylů a identit. Festival již od roku 2006 zaštiťuje pan Václav Havel.
Více informací lze najít na www.mezipatra.cz
Tradiční součástí festivalu jsou Ozvěny Mezipater, přenášející alespoň část festivalové produkce do dalších měst. V roce 2009 Ozvěny proběhly např. v Olomouci, Ostravě, Českých Budějovicích. V Plzni se letos v listopadu uskuteční poprvé.
„Jsme přesvědčeni, že v Plzni, která je otevřeným a kulturním městem, takováto akce napomáhající boření bariér a stereotypů a podporující porozumění a toleranci mezi majoritou a minoritami chyběla,“ vysvětluje iniciátorka plzeňských Ozvěn Mezipater Pavla Zárybnická. „Může totiž přinést nejen prostor pro debatu o tématech lidské sexuality, genderových a jiných stereotypech, ale především pro debatu o lidské různosti, barevnosti a společenské rozmanitosti vůbec.“
Ozvěny Mezipater v Měšťanské besedě zahájí výstava známého českého fotografa a kurátora Martina Kámena s názvem Mandustry. V kinosále se budou střídat pozoruhodné české i zahraniční krátké filmy s velmi úspěšnými celovečerními snímky (The Car Man, 80 dnů nebo Smrt v Benátkách). Divadelní lahůdku v podobě premiéry scénického čtení kultovní hry Marka Ravenhilla „Shopping and Fucking“ chystá výhradně pro Plzeň skupina profesionálních herců pod vedením režiséra Martina Vokouna. Na programu je i koncert punk-dance-rockové kapely Reskata: Závěrečnou „Painting Queer Night“ oživí mimo jiné umění body paintingu v podání Jiřího Boudníka nebo vystoupení extravagantních kabaretních gender umělců „Drag Addicts“.
Vstupenky na jednotlivé akce je možné zakoupit prostřednictvím sítě Plzeňská vstupenka, podrobný program najdete na www.mezipatra.cz a síti facebook.

Ozvěny Mezipater Plzeň
Měšťanská beseda

10.11. 2010 - 20.11. 2010
Výstava: Martin Kámen – Mandustry
Hlavní chodba
10.11. 2010 v 17.00 hod - vernisáž výstavy

MgA. Martin Kámen

Známý český fotograf a kurátor, který se věnuje fotografii více než 13 let. Vystudoval Akademii výtvarných umění, obor New Media Art. V roce 2008 stál u založení The Chemistry Gallery v Praze. Je jedním ze zakladatelů charitativního projektu Art For Life, který podporuje osvětu problematiky AIDS. Nyní působí jako art director v galerii pražského designového hotelu The Icon.

Martin Kámen otevře v Plzni továrnu na Muže a to už 10.11.2010, kde se představí v rámci filmového festivalu Mezipatra výstava jeho fotografií Mandustry, kde se objevují především gay motivy. Při pohledu na modely na snímcích je jasné, že takové prototypy by v továrně na muže měly opravdu velký úspěch. Kámen se specializuje hlavně na artové fotografie, v Plzni představí především akty nebo poloakty z posledních let.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 10.11.2010 12:210 +
 
Medový jarmark

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018