Pátek je Den požární bezpečnosti, připomínají ho i hasiči v kraji

Česká asociace hasičských důstojníků vyhlásila v pátek 13. října tradiční Den požární bezpečnosti. Cílem akce je propagovat požární ochranu formou preventivně výchovné činnosti.

nostresszpravytop

Ta má směřovat k předcházení vzniku požárů, poukazovat na činnosti a chování způsobující požáry a také na to, jak se chovat v případě jejich vzniku.

Součástí akce je seznámit občany s možnostmi, jak snížit následky případného požáru, např. instalací jednoduchých technických zařízení ke včasnému zjištění požáru nebo úniku plynu a použití vhodných hasebních prostředků.

V Plzeňském kraji se hasiči k tomuto dni připojí čtením pohádek ve vybraných mateřských školách a na stanicích v Plzni, Rokycanech, Domažlicích, Tachově a Sušici. Hasičkou pohádkou přijdou potěšit hasiči hospitalizované děti také do nemocnic.

Prevence zaměřená na širokou veřejnost bude probíhat u větších nákupních center, kde budou příslušníci odboru prevence poskytovat informace týkající se autonomních hlásičů požárů a hasicích přístrojů a budou rozdávat letáky. Potkat je můžete v dopoledních hodinách 13. října u OC Olympia, u nákupního centra Borská pole, před hypermarketem Globus, v OC Plzeň, v Přešticích u Penny Marketu, v Kralovicích na náměstí a v Rokycanech před obchodním domem Kaufland.


Komentáře

Váš komentář článku...

lite zprávy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb