Pilsen Patriots prohráli s Brno Alligators 38-44

Příznivci amerického fotbalu si v sobotu ve Vochově přišli skutečně na své a zápas podle očekávání splnil všechny předpoklady o velmi vyrovnané hře. Plzenští Patrioti nastoupili proti rivalům z divize A Brněnským Aligátorům a před 150 diváky oba týmy předvedly mimořádný výkon. Zápas nezača...

Zápas nezačal pro domácí nejlépe a hned po nevydařeném drivu domácích a následné ztrátě se podařilo Brnu skórovat. Druhá čtvrtina však byla kompletně ve znamení útoku Plzně, kdy krátkím kickem se podařilo zaskočit kick return team Aligátorů a domácí získali výhodu útoku, který završil krásným pasovým touchdownem nejúspěšnější hráč se 13 touchdowny v uplynulé sezóně Jiří Urban. Pro Patrioty to byly první body v této sezoně v divizi A. Po skórování následovali pak další obdivuhodné akce domácích, kdy Brno nešlo na domácí útok recept a díky touchdovnům Adama Dvořáka, Pavla Tumpacha a dokonce i skvělému zákroku obrany, kdy Libor Kurfirst zachytil rozehrávku Aligátorů a doběhl s míčem až do endzóny soupeře vedla Plzeň těsně před koncem druhé čtvrtiny 30-8. Bohužel po velice rychlém drivu Brna se skóre díky 50y hodu upravilo na 30-14.

Po přestávce to na hřišti vypadalo jako kdyby nastoupil za Plzeň úplně jiný tým. Obrana i útok dělaly chyby a po několika běhových akcích Brna se rázem skóre změnilo na 30-36. Poslední čtvrtina pak přinesla velmi napínavý souboj, kdy se vítězství přelévala ze strany na stranu. Domácí díky dalšímu úspěšnému běhu Pavla Tumpacha se dostali do vedení a dlouho to vypadalo, že Plzeň vítězství udrží. Bohužel ve velmi vygradováném závěru udělala opět patriotská obrana chybu, kdy dovolila úspěšný dlouhý pas na brněnského receivra a minutu před koncem pak se Brno tímto dostalo do vedení.

Dle oficiálního vyjádření zástupců asociace se dokonce jednalo o nejzajímavější zápas v historii české ligy, zajímavý a pohledný, s velkou útočnou silou a z toho souvisejícím velkým počtem touchdownů na obou stranách. Vždyť součet skóre je úctyhodných 82 bodů. Dalším rekordem je pak velmi pravděpodobně obrat, který se bohužel pro domácí Patrioty povedl Brnu, protože dvě minuty před poločasem prohrávalo Brno o neuvěřitelných 22 bodů (30-8). Tento rozdíl je nejvyšší, které kdy kdo v Česku dokázal zvrátit ve vítězství. A aby všechno bylo opravu nejnej, tak vítězný touchdown Brna padl pouhou minutu před koncem.

Ve druhém zápase divize A Lioni podlehli na domácím hřišti Pantherům 0:23 a už v základní části je tak zřejmé kdo bude letošním mistrem ligy.

Příští domácí zápas harajou domácí Patrioti proti Pražským Lvům a je zároveň posledním domácím zápasem v základní části divize A se uskuteční v neděli 18.5. od 16:30 na stadiónu ve Štruncových Sadech.