Plzeň a Plasy hostí workshop o kulturním dědictví

Národní památkový ústav, ÚOP v Plzni a Ústav evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s projektem Plzeň 2015 pořádají v úterý a ve středu 12. a 13. 10. 2010 odborný workshop na téma: Kultura a kulturní dědictví – teorie a praxe. D...

BETON UNION

Národní památkový ústav, ÚOP v Plzni a Ústav evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s projektem Plzeň 2015 pořádají v úterý a ve středu 12. a 13. 10. 2010 odborný workshop na téma: Kultura a kulturní dědictví – teorie a praxe. Dvoudenní workshop je připravován pro studenty Ústavu evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, ale je otevřen také studentům plzeňských vysokých a středních škol.
Workshop si klade za cíl představit různá pojetí pojmu kultura. Účastníci budou mít možnost nahlédnout pod pokličku památkové péče, alternativní kultury, kulturní politiky ČR a statutárního města Plzně a také evropských projektů s kulturním životem spojených.
12. 10. 2010 od 10.00 hod se první část workshopu uskuteční v budově Národního památkového ústavu v Plzni a účastníci se zde dozví informace o vývoji oboru památkové péče, o fungování odborné organizace státní památkové péče a o legislativním rámci a praxi výkonu státní památkové péče.
Odpolední část workshopu proběhne na nádraží Jižní předměstí, tedy v sídle občanského sdružení Johan.
Odpoledne bude věnováno informacím o alternativní kultuře a umění, o fungování nestátního neziskového sektoru, o kulturní politice České republiky a také statutárního města Plzně a v neposlední řadě významu získání prestižního titulu Evropské hlavní město kultury 2015 pro metropoli Plzeňského kraje.
Program workshopu 13. 10. 2010 se odehraje v areálu národní kulturní památky klášter Plasy. Zde budou mít účastníci možnost prohlídky areálu bývalého cisterciáckého kláštera a v doprovodu kastelána se dozví řadu zajímavých informací o provozu, financování a také stavební a památkové obnově národní kulturní památky. V areálu kláštera je nově otevřen též Studijní depozitář mobiliárních fondů a právě péči o movité kulturní památky bude věnován následný odpolední blok.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
ARCHIV ZPRÁV
út 12.10.2010 08:050 +
 
andělé,čerti2017

Hlavní zprávy