Plzeň a Plasy od úterka hostí workshop o kulturním dědictví

Již druhý ročník workshopu na téma Kultura a kulturní dědictví, teorie a praxe pořádají Národní památkový ústav v Plzni, Ústav evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s projektem Plzeň 2015 a občanským sdružením Johan. Dvoude...

weby uniweb

Již druhý ročník workshopu na téma Kultura a kulturní dědictví, teorie a praxe pořádají Národní památkový ústav v Plzni, Ústav evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s projektem Plzeň 2015 a občanským sdružením Johan.
Dvoudenní workshop je určen především studentům středních a vysokých škol, ale i dalším zájemcům z řad široké veřejnosti.
Workshop si klade za cíl představit různá pojetí pojmu kultura. Účastníci budou mít možnost nahlédnout pod pokličku památkové péče, alternativní kultury, kulturní politiky ČR, regionu a statutárního města Plzně a také evropských projektů s kulturním životem spojených. Široký záběr informací získají díky odborníkům, kteří se jim budou po oba dny věnovat. Ať se již jedná o erudované pracovníky Národního památkového ústavu (např. kastelána kláštera Plasy, kurátorky Studijního depozitáře apod.), nebo projektového manažera projektu Plzeň 2015 či uměleckého ředitele občanského sdružení Johan.
První část workshopu se odehraje v budově Národního památkového ústavu v Plzni dne 18. října 2011 od 10.00 hod. Účastníci zde získají poznatky o vývoji oboru památkové péče, o tom jak funguje odborná organizace státní památkové péče a také jaký je legislativní rámec a praxe výkonu státní památkové péče.
Odpolední část workshopu se odehraje na nádraží Jižní předměstí, tedy v sídle občanského sdružení Johan.
Odpolední část odborného programu bude věnována informacím o alternativní kultuře. Studentům a dalším zájemcům bude přiblíženo fungování nestátního neziskového sektoru, kulturní politika ČR a statutárního města Plzně. V neposlední řadě proběhne beseda o významu zisku prestižního titulu Evropské hlavní město kultury 2015 a o tom, co toto ocenění pro metropoli Plzeňského kraje znamená.
Druhá část dvoudenního setkání se odehraje v areálu národní kulturní památky klášter Plasy 19. října. Součástí programu je prohlídka areálu bývalého cisterciáckého kláštera v doprovodu kastelána, který se zaměří především na informace o provozu, financování a také stavební a památkové obnově národní kulturní památky. V areálu kláštera rovněž funguje Studijní depozitář mobiliárních fondů, který je běžné veřejnosti nepřístupný a do jehož prostor budou moci účastníci workshopu nahlédnout. Péči o movité kulturní památky bude věnován odpolední blok dne 19. října 2011.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
ARCHIV ZPRÁV
po 17.10.2011 08:100 +
 
auto cb rijen list2017

Hlavní zprávy