Plzeň chce být městem kultury, teď řeší její infrastrukturu

V souvislosti s kandidaturou Plzně na prestižní titul „Evropské hlavní město kultury 2015“ zpracovává městská správa integrovaný plán rozvoje. Je v pořadí druhým, vedle plánu rozvoje zaměřeného na ekonomické činnosti s vysokou přidanou hodnotou, vývoj a výzkum a zvyšování kapacity a kvality vysokošk...

Jarní servisní akce AUTO CB

V souvislosti s kandidaturou Plzně na prestižní titul „Evropské hlavní město kultury 2015“ zpracovává městská správa integrovaný plán rozvoje. Je v pořadí druhým, vedle plánu rozvoje zaměřeného na ekonomické činnosti s vysokou přidanou hodnotou, vývoj a výzkum a zvyšování kapacity a kvality vysokoškolského vzdělávání. „Integrovaný plán je způsobem, jakým lze zastřešit investiční projekty, které chce město Plzeň v rámci kandidatury na titul Evropské hlavní město kultury 2015 realizovat a získat na tyto akce podporu ze zdrojů Evropské unie,“ vysvětlila Zuzana Smotlachová, projektová manažerka útvaru koordinace evropských projektů.
Prostřednictvím realizovaných investic by se mohla Plzeň stát jednou z nejvyhledávanějších destinací pro návštěvníky po Praze, centrem kulturního a společenského života na celorepublikové úrovni. „Plzeň by mohla být směrem ke svým občanům vysoce atraktivním místem pro život. Měla by se stát přívětivou i k návštěvníkům. Po realizaci integrovaného plánu by nabídla širší spektrum aktivit pro trávení volného času,“ upřesňuje Smotlachová.
Specifickým cílem číslo jedna jsou podle Smotlachové investice do infrastruktury nejvýznamnějších kulturních institucí. „V řadě případů sídlí v prostorách za zenitem jejich životnosti. Jde například o budovu Komorního divadla, městské knihovny. V Plzni nemáme muzeum výtvarného umění, chybí centrum mladého, nezávislého a alternativního umění, které by sloužilo také jako otevřený prostor pro různá občanská sdružení,“ uvedla Zuzana Smotlachová.
Další cíl směřuje k řešení nedostatků v atraktivitě města. Cílovou skupinou jsou jak obyvatelé města, kteří zde žijí a pracují, tak lidé přicházející do města z jiného důvodu než k návštěvám kulturních institucí. Dosavadní průzkumy návštěvnosti ukazují, že největší podíl návštěvníků přijíždí do města za obchodem nebo z pracovních důvodů. „V rámci tohoto cíle by měla být ve městě doplněna chybějící zařízení pro kulturu a volný čas menšího rozsahu a zprovozněn systém sportovně rekreačních tras, které vytvoří síť cest pro pěší, cyklisty a bruslaře. V exponovaných místech by měly být umístěny doplňující atraktivity pro sportovní a jiné volnočasové využití. Jde o odpočívadla, piknik-pointy, fit-stezky, umělecká díla a podobně,“ sdělila Smotlachová.
Do vytváření integrovaného plánu rozvoje mají možnost se zapojit se svými projekty ti, co chtějí změnit současnou tvář kulturní infrastruktury Plzně. Mohou tak učinit do středy 14. května 2008 na mailovou adresu: Smotachova@plzen.eu.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 13.05.2008 17:54



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka