Plzeň derby nezvládla, prohrála 3:4

Hokejisté Lasselsbergeru podlehli v 45. kole extraligy Karlovým Varům. Hosté vstřelili čtyři góly už v první třetině.

Hokejistům Karlových Varů stačila na výhru v západočeském derby v Plzni první třetina. Tu vyhráli 4:0, vyhnali z branky Romana Málka a přestože domácí ve zbytku zápasu mocně dotahovali, na lepší výsledek než 3:4 už nedosáhli.
Důležitou bitvu o play off v 45. kole extraligy vyhrály Karlovy Vary a stále živí naději na premiérovou účast v boji o titul.
V karlovarském dresu se na vítězství výrazně podíleli explzenští útočníci Ľubomír Hurtaj, Michal Dvořák a Andrej Nedorost. Hosté i díky nim přerušili sérii šesti utkání bez výhry a navíc svého dnešního soupeře přeskočili v tabulce.
Do důležitého utkání vstoupili lépe hosté a zaslouženě se záhy dostali do vedení. Ve skrumáži před Málkovou brankou se totiž nejlépe zorientoval Alinč a střelou po ledě skóroval. Pak
musel Málek po Jindřichově zaváhání zlikvidovat Kumstátův samostatný únik.
Domácí za hosty zaostávali v rychlosti bruslení a navíc inkasovali po Dvořákově přesné střele švihem druhou branku. O necelé čtyři minuty později už prohrávali 0:3, když agilní Hurtaj
připravil skvělou přihrávkou branku Nedorostovi. Málek se po třetím inkasovaném gólu rozhodl přepustit své místo Ježovi. Ten však po první vážnější akci lovil kotouč ze sítě, poté co
jej překvapil Alinč střelou skrytou za domácím kapitánem Trnkou. Alinč tak svou druhou trefou v utkání dovršil bídnou první třetinu domácích.
Do druhé části promíchal kouč domácích Sýkora
složení útočných formací, přičemž na led posílal i čtvrtou útočnou trojici.
Tento tah pomohl domácím k vyrovnání hry. Nejprve ještě hostující gólman Přikryl zastavil vleže Zelenkův bekhend, pak ale poprvé kapituloval, když přesilovkovou kombinaci zakončil přesnou
střelou k levé tyči domácí ostrostřelec Padělek.
V závěru druhé třetiny si Plzeň vynutila nápor, Přikryl však vynikajícím zákrokem proti střele domácího beka Nedomy uchránil hostům tříbrankový náskok.
Plzeň přesto nepřestávala útočit a dokázala utkání
zdramatizovat. Nejprve připravil Kracík pohotovou přihrávkou v přesilovce druhou trefu utkání pro Padělka. Poté přesným křížným pasem vybídl Nedoma ke skórování Moravce, který tečí pět minut
před koncem snížil na rozdíl jediné branky. Trenér hostů Venera si po třetí inkasované brance vzal oddechový čas a hosté si po něm i přes závěrečnou hru domácích bez brankáře nejtěsnější výhru uhlídali.
Marek Sýkora (trenér Plzně): "Chtěl bych se omluvit plzeňským fanouškům za špatnou první třetinu. Na ty dvě zbývající se už dalo dívat a při troše štěstí jsme mohli vyrovnat. Ten kolaps v
první třetině mě mrzí, bylo to důležité utkání a je to škoda. Mužstvo v první třetině nebojovalo, takže o šancích na play off se nechci bavit."
Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Chci poděkovat celému mužstvu za to, jak dnešní utkání zvládlo. To utkání bylo těžké především po psychické stránce. Bylo důležité, že si to hráči v
hlavách srovnali a zvládli ho. V první třetině jsme navíc proměnili téměř všechny naše šance, což se nám už dlouho nepodařilo. Závěr byl spíš pro diváky než pro trenéry. Naštěstí jsme si už vedení pohlídali."
Tipsport extraliga, 45. kolo: Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 3:4 (0:4, 1:0,
2:0). Branky a nahrávky: 30. A. Padělek (Kracík, Tvrdoň), 45. A. Padělek (Kracík, Tvrdoň), 55. D. Moravec (Nedoma, Matějovský) - 7. Alinč (Skuhravý), 14. Dvořák (Hurtaj), 17. A. Nedorost
(Hurtaj), 20. Alinč (Krajíček). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:6, navíc Málek (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5306.
Plzeň: Málek (17. Jež) - Cartelli, Trnka, Vobořil, Jindřich, Nedoma, Hučko, od 21. navíc Pulpán - Zelenka, D. Moravec, Vorel - Kracík, A. Padělek, Matějovský - Důras, M. Straka, Adamský, od 21. navíc Tvrdoň, od 23. navíc Šindel, od 25. navíc Vítek. Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.
K. Vary: Přikryl - Němec, J. Řezníček, Dobroň, Duben, Macholda (49. J. Polák), Krajíček - Dvořák, Kraft, Milan Procházka - Kumstát, Hurtaj, A. Nedorost - Skuhravý, Alinč, Košťál. Trenéři: