Plzeň ocenila mimořádné činy při záchraně lidského života a majetku

Plzeňský primátor Martin Baxa ocenil ve středu 12. prosince 29 lidí za mimořádné činy při záchraně života a majetku v tomto roce.

uniwebwebynamiru2018

Jsou mezi nimi policisté i plzeňští strážníci, záchranáři, hasiči i občané. Primátor všem poděkoval za jejich obětavost, statečnost a pohotovost a předal jim pamětní plakety a věcné dary. Nejvíce oceněných bylo z řad účastníků zásahu při rozsáhlém zářijovém požáru ubytovny na Karlově. Uznání si vysloužili například také zachránci muže, jehož zasáhl blesk. Byl mezi nimi i jedenáctiletý chlapec.   

Oceňování organizuje Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Letos jde již o desátý ročník této akce. 

„Považuji za důležité zdůraznit osobní nasazení, osobní statečnost každého z vás, i když je to  většinou vaše práce, ale všechny případy, jak jsem se s nimi seznámil,  mají společné jedno – že jste nezaváhali v situacích, které byly v řadě případů přímo život ohrožující a vy jste v nich obstáli jako profesionálové i jako lidé a udělali jste to, co bylo správné,“ řekl primátor Martin Baxa.

„Tyto dnešní nezapomenutelné okamžiky si musíme připomínat, abychom dokázali, že vy jste ženy a muži na svém místě, že vy jste tady pro nás a snažíte se, aby Plzeň byla co nejbezpečnější. Ještě jednou všem děkuji,“ dodal radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký.

Vedoucí Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně Aleš Průša rovněž přítomným poděkoval a připomněl, že zvláštní pozornost si zaslouží čin jedenáctiletého Benjamina Hejdy, který se zúčastnil záchrany muže, kterého zasáhl blesk.


Ocenění získali:

Za zásah při požáru ubytovny na Karlově 11. září 2018  

Josef Basl, Karel Hötzel, Václav Sádlo, Daniel Kůstka, Michal Šleis, Kamil Křižan, Jan Ouředník, Jiří Střelec – policisté Městského ředitelství policie Plzeň
Daniel Housar a Petr Hlavinka – hasiči Hasičského záchranného sboru stanic Plzeň Střed a Plzeň Košutka
Jana Pivoňková – strážnice z obvodní služebny Městské policie Plzeň – Skvrňany
Viktor Prokopec – občan

V ranních hodinách 11. září 2018 zachvátil požár dvoupodlažní ubytovnu v Plzni na Karlově. Ve chvíli, kdy požár vypukl, bylo v objektu přibližně 40 lidí. Hasiči po příjezdu na místo vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně jednotek plzeňských dobrovolných hasičů. Jako první na místo požáru dorazily dvě skupiny policistů oddělení hlídkové služby Městského ředitelství policie Plzeň, kteří okamžitě a duchapřítomně zalarmovali všechny složky Integrovaného záchranného systému. Neváhali, na nic nečekali a okamžitě zahájili evakuaci, která už byla vzhledem k rozsahu požáru velice obtížná. Nasadili tak vlastní životy. Až na jednu ženu se podařilo zachránit všechny, kteří v té době byli v hořícím domě. Jmenovitě jsou to policisté Josef Basl, Karel Hötzel, Václav Sádlo, Daniel Kůstka, Michal Šleis, Kamil Křižan, Jan Ouředník, Jiří Střelec.


Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 13.12.2018 09:060 +
 
Kamiq

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018