Plzeň opět vyhrála na nájezdy, vítězný dal Fabuš

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň absolvovali v pátém extraligovém kole počtvrté v sezoně samostatné nájezdy. Tentokráte díky nim hráli Lasselsbergeru porazili Znojmo 4:3 a získali tak dva body do tabulky soutěže. Rozhodující nájezd proměnil Fabuš.

Hokejisté Plzně absolvovali v pátém extraligovém kole počtvrté v sezoně samostatné nájezdy. Tentokráte díky nim hráli Lasselsbergeru porazili Znojmo 4:3 a získali tak dva body do tabulky soutěže. Rozhodující nájezd proměnil Fabuš. Západočeši však stále čekají na premiérovou výhru v normální hrací době.
Domácí, kteří postrádali zraněného útočníka Adamského, si v úvodu vytvořili tlak. Jeho vyústěním byla branka Fabuše z bezprostřední blízkosti po nezištné přihrávce Divíška. Poté však hosté získali výhodu přesilové hry a po Růžičkově přihrávce od pravého mantinelu srovnal skóre zkušený Plášek. Rušnou šestiminutovku orámoval faul hostujícího Tesaříka.

Jeho vyloučení potrestali domácí již po třech sekundách, když se zblokovaná střela Benáka dostala k volnému Šindelovi, na jehož střelu po ledě nemohl dezorientovaný gólman Kameš reagovat. Hosté následně zpřesnili rozehrávku a zlepšeným pohybem donutili hráče Plzně k nedovoleným zákrokům. Početní výhodu dokázali Orli zužitkovat i podruhé, nahození Jareše šťastně tečoval do sítě Demel.

Druhá dvacetiminutovka přinesla mnoho nepřesností na obou stranách, a tak se těžiště hry přeneslo do středního pásma. Blíže k vedoucí brance ovšem měli domácí. Špatného střídání využil Jasečko k dlouhému pasu do přečíslení na Šindela, jeho střelu zastavila až levá tyčka.

Za chvíli se před Kameše protáhl Ludvík, blafák do poloodkryté branky ale již nedotáhl. Při přesilové hře Znojma obral Vampola o kotouč váhajícího Jareše, centr prvního útoku následně přihrál Důrasaovi, kterého však dvakrát skvěle vychytal Kameš.

Hosté se snažili vycházet ze zabezpečené obrany, přesto se opakovaně nevyvarovali individuálních chyb. Po Nikolovově přiťuknutí ztroskotal v samostatném úniku na Kamešovi agilní Šindel. Necelých pět minut před koncem druhé třetiny se vysypalo plexisklo a sudí Bolina její zbytek nechal dohrát současné se třetí částí.

V jejím průběhu pokračovala neurovnaná hra plná pokažených přihrávek na obou stranách. Přesto šli do vedení domácí, když se po Čakajíkově individuálním průniku Důras trefil přesně k levé tyčce. O tři minuty později si ale během protiútoku vyměnili kotouč všichni členové elitního útoku hostů a rychlou akci zakončil Demel tvrdou střelou z pravého kruhu.

Plzeňský kouč Kučera poté ve snaze zvítězit míchal složením útoků. Kýžený efekt to však nepřineslo. Nervózně hrající domácí mohl potrestat v poslední minutě Dopita, Málek ale jeho pokus rozklekem zastavil. Utkání tedy dospělo do prodloužení. V něm Málek vleže vyrazil špičkou hole dorážku Padělka a rozhodnutí tak přinesly až nájezdy.

Jediným úspěšným exekutorem byl Fabuš se svým forhendovým blafákem. Hosté naopak nepřekonali Málka, který dnes slavil 30. narozeniny. Poprvé v sezoně při nájezdech Plzně neuspěl Vlasák.

Jiří Kučera (Plzeň): "V dnešním utkání jsme konečně chtěli získat tři body, bohužel to ale znovu nevyšlo. Sice jsme šli třikrát do vedení, Znojmo ale vždy vzápětí vyrovnalo. To pro nás bylo těžké a frustrující. Kvůli zvýšení produktivity jsme dnes chtěli vyzkoušet nové složení útoků. Kracík ale odstoupil kvůli zranění kolene, což je škoda. Poté jsme museli se složením útoků znovu míchat. Jsem rád, že jsme alespoň zvládli znovu nájezdy."