Plzeň posílí útočník Tomáš Chorý z Olomouce, opačným směrem jde Řezníček

Viktoria Plzeň hlásí na začátku zimního přestupního období posilu do útoku. Stal se jí dvaadvacetiletý forvard Tomáš Chorý, jenž na západ Čech přestupuje z olomoucké Sigmy.

weby uniweb zprávy

S Viktorií Plzeň uzavřel smlouvu na 4,5 roku.Dvaadvacetiletý útočník ve čtvrtek podstoupil stejně jako ostatní hráči Viktorie v Doosan Areně zátěžové testy a v pátek dopoledne jej čeká první společný trénink s novými spoluhráči.

„Tomáš prokazuje dlouhodobě skvělou výkonnost, o čemž nás přesvědčoval po celou dobu, co jsme jeho sportovní vývoj monitorovali. Patří bezesporu mezi nejlepší útočníky v domácí soutěži, což v takto mladém věku budí respekt. Těší nás, že Tomáše Chorého můžeme využít jako okamžitou posilu do našeho kádru a zároveň v něm stále spatřujeme obrovský výkonnostní potenciál,“ řekl k přestupu generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

„Přestup do Plzně je pro mě dalším velkým krokem v kariéře. Jsem nadšený, že o mě projevil zájem klub formátu Viktorie, který každý rok hraje o titul a účastní se evropských pohárů. Přestup je pro mě rozhodně něco zcela mimořádného. Těším se na nové spoluhráče a úspěchy, kterých společně dosáhneme,“ prohlásil na prahu zimního přípravného období Chorý.

Plzeňský klub využil výstupní klauzule ukotvené v hráčově smlouvě, přestupovou částku se oba kluby rozhodly nezveřejňovat.

„Viktoria sledovala Tomáše dlouhodobě, v posledních měsících byl její zájem intenzivnější a výsledkem je transfer právě do Plzně. Pro Tomáše je to velmi dobrý a významný krok v kariéře,“ uvedl hráčův zástupce David Nehoda z agentury Nehoda Sport.

Chorý je olomouckým odchovancem, v dresu Sigmy strávil celou svou dosavadní fotbalovou kariéru. Od roku 2010 byl členem všech mládežnických reprezentací, zahrál si i na uplynulém evropském šampionátu do jednadvaceti let, kde se jednou gólově prosadil.

Řezníček jde hostovat

Viktoria Plzeň se dohodla s olomouckou Sigmou na hostování svého kmenového útočníka Jakuba Řezníčka. V klubu z Hané bude působit v jarní části právě probíhající sezóny.

„Jakub nedostával na podzim tolik příležitostí, kolik by si asi sám představoval. Po vzájemné dohodě jsme dospěli k rozhodnutí, které bude pro obě strany nejlepší,“ popsal situaci kolem devětadvacetiletého útočníka generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Pro mě osobně je to další výzva v mé kariéře. Chci dokázat, že stále umím dávat góly a můžu být platný týmu ze špičky tabulky,“ řekl před odjezdem do Olomouce Řezníček.

Jakub Řezníček zasáhl do devíti utkání nejvyšší soutěže a šesti duelů evropských pohárů. Své jediné dvě branky vstřelil ve 3. kole MOL Cupu do sítě Opavy.

foto: fcv


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
fabia fl2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb