Plzeň zachránila v závěru remízu na jihu Čech

Hokejisté Lasselsbergeru prohrávali v Českých Budějovicích už 0:2, ve třetí třetině utkání 42. kola ale Zelenka s Důrasem manko vymazali.

Hokejisté Plzně dokázali v závěrečné třetině dnešního utkání 42. kola extraligy dohnat dvoubrankovou ztrátu na ledě Českých Budějovic a uhráli remízu 2:2.
Lasselsberger se tak posunul na deváté místo před Třinec a na osmou Spartu ztrácí stále dva body. Jihočeši zůstávají sedmí s náskokem čtyř bodů na Plzeň.
Oku lahodící hokej se hrál v důležité bitvě o play off pouze úvodních deset minut, potom se zápas proměnil v taktickou bitvu. Západočeši vyrukovali na budějovický led s velkým odhodláním a hned při prvním střídání Moravec zblízka ohrozil brankáře Turka.
Domácí se dlouho nedokázali vymanit z vlastního pásma. Až v páté minutě vyzkoušel Kutlák od modré čáry brankáře Málka. Obraz hry se se postupně vyrovnával a ve 13. minutě při hře čtyř proti čtyřem šli Jihočeši do vedení. Posmyk vypálil a Málkem vyražený puk poslal zblízka za brankovou čáru Brabenec.
Po tečované střele obránce Vydareného skončil kotouč podruhé v plzeňské kleci, ale sudí Hodek za pomoci videorozhodčího gól neuznal pro údajnou hru vysokou holí.
V úvodu druhého dějství hostující zadák Hučko ve vlastním oslabení spíše nahozením než střelou překonal povyjetého Turka, ten se však stačil ohlédnout za sebe a ve zlomku sekundy vyškrábl
puk z brankoviště. Náskok Budějovic zvýšil Vak po akci, kterou sám založil, a na jeho bekhendovou dorážku gólman Málek při veškeré snaze nedosáhl. Strážce plzeňské svatyně se poté naopak vyznamenal při Hudcově ráně z voleje.
Brzy po druhé obrátce hosté zdramatizovali zápas, když dokázali potrestat zbytečné vyloučení domácích za příliš mnoho hráčů na ledě. Po závaru před brankou překonal ležícího Turka zblízka Zelenka.
Oba týmy houževnatě bojovaly. Jednu z mála příležitostí si vypracovala budějovická dvojice Veselý - Mucha, ale před Málkem neuspěla. Hosté pak nevyužili přesilovku, ale sotva se potrestaný Vak vrátil na led, trefil se šťastně od modré čáry Důras.
Do prodloužení vstoupili hosté bez vyloučeného Zelenky, ale Jihočechům nebyla početní převaha nic platná. Když se neprosadil ani plzeňský Padělek, skončilo utkání smírně. Změnu skóre
nepřineslo ani posledních 24 sekund, kdy hosté hráli přesilovku čtyř proti třem.
Josef Jandač (trenér Českých Budějovic): "Scénář našich domácích zápasů je podobný. Dnes byl pro výsledek klíčovým momentem plzeňský gól na 1:2. My jsme pak sice nehráli pasivně, ale soupeř
zkusil hru vabank a vyrovnal. Za stavu 2:0 jsme měli několik šancí, ale nedokázali je proměnit. K neuznanému gólu mohu říct tolik, že v sezoně jsme zažili video asi šestkrát a vždycky bylo rozhodnutí proti nám."
Radim Rulík (asistent Plzně): "Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, ale do třetí třetiny jsme udělali změny, které se nám vyplatily. Stáhli jsme sestavu na tři útoky a přeházeli hráče v útocích i obraně. Po prvním gólu se zvedla bojovnost mužstva. S remízou jsme spokojeni, přijeli jsme neprohrát."
Tipsport extraliga, 42. kolo: České Budějovice - Lasselsberger Plzeň 2:2 po prodl. (1:0,
1:0, 0:2 - 0:0). Branky a nahrávky: 13. Brabenec (Posmyk), 26. Vak (Šimánek, Gřegořek) - 43. Zelenka (Matějovský), 56. Důras (D. Moravec,
Pulpán). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 6:9, Harant (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4496.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Hřebejk, Hübl, Sailer - Mertl, Vak, Kotrla - Šimánek, Krátoška, Bělohlav.
Trenéři: Jandač a Kupka.
Plzeň: Málek - Cartelli, Pulpán, Vobořil, Trnka, Nedoma, Hučko - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Vorel, Tvrdoň, Vítek. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.