Plzeňského jachtaře Davida Křížka čeká ve Francii závod létajících katamaránů

Další závod Flying Phantom Extreme Sailing Series se pojede od 18. do 21. května ve francouzském Quiberonu.

uniwebwebynamiru2018

Lokalita je pro foilující jachting rychlých katamaránů naprosto ideální. Přes poloostrov proudí mořská bríza, ale záliv je chráněn před oceánskými vlnami. Závodníky opět čeká 24 rozjížděk za 4 dny. To vše bez možnosti škrtání nejhorších výsledků. Každá rozjížďka se počítá. V týmu MASTERLAN nastoupí tradičně kormidelník David Křížek, který se na tento závod připravoval na Lipně na katamaránu A-cat. Oba týmoví kosatníci jsou ale mimo hru. Milan Harmáček nemůže nastoupit a Zdeněk Adam stále rehabilituje po zranění v Ománu. Nakonec se ukázalo, že se jednalo spíše o natržený bicepsový úpon. Léčba se ještě protáhne, což je pro všechny velké zklamání. Na místo kosatníka nakonec nastoupí dvojnásobný mistr světa z Francie Antoine Joubert, který závodil ve třídě Flying Phantom za OMAN Air a Red Bull Sailing, ale často se představuje také na foilujících katamaránech GC32. Bude tedy třeba vyladit loď a dva dny věnocat souhře posádky. Pak už se tým MASTERLAN vrhne do bojů v fruhém závodě letošní Flying Phantom Extreme Sailing Series. Tentokrát se regata pojede bez účasti katamaránu GC32, které mají ve stejném termínu mistrovství světa na Lago di Garda. Celá série tedy patří Phantomům.

"Minulý týden jsem si několikrát dobře zatrénoval na Lipně na jednoposádkovém katamaránu. Sparing partnerem mi byl Vladislav Ptašnik, který se hodně zlepšil a nedávno zajel skvělý výsledek na mezinárodním mistrovství Německa, kde porazil řadu světových favoritů. Podmínky byly na Lipně skvělé. Byla to ale jen náhražka za skutečný trénink, kterému se věnuje většina týmů již v dějišti závodu v Quiberonu. Je mi strašně líto, že nemůže nastoupit Milan a zranení to nedovolí ani Zdeňkovi," řekl kormidelník týmu MASTERLAN David Křížek.

Tým oznamuje zahájení spolupráce s novým generálním partnerem - firmou ceys.

Velké díky patří také hlavním partnerům Stavmonta, Vodárna Plzeň a Magic Marine cz (KWS marine).
"Máme také úžasnou kolekci oblečení od NAUTICA, ve kterém budeme vzorně reprezentovat ve VIP Extreme Clubu na regatách a propagačních akcích týmu. Tradičně také díky dalšímu z dodavatelů, firmě M.A.T. Group. Díky nim máme skěle vybavený vlek nářadím a řadu užitečných doplňků. Velkou podporu máme v zázemí na Lipno Marině v Černé v Pošumaví. V kempu Jestřábí je naše tréninková základna. Nyní především pro trénink na katamaránu A-cat RODOP - MASTERLAN," říká David Křížek.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Strašidelný rej

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018