Plzeňští plochodrážníci vyhráli a dotáhli se na lídra

Plzeňští plochodrážníci se díky čtvrtému extraligovému vítězství za sebou dotáhli po předposledním devátém závodě extraligy na vedoucí tým průběžného pořadí ze Slaného. Lídr klasifikace dojel v plzeňském závodě na druhém místě, třetí skončily Pardubice.

Na vítězství domácích se výrazně podíleli jezdci Zdeněk Simota a Filip Šitera, kteří jako jediní ze celého startovního pole neskončili v žádné z rozjížděk na horší než druhé pozici. Plzni patří před posledním závodem sezony, který se uskuteční 3. října ve Slaném, druhé místo, když mají na kontě 22 bodů, stejně jako lídr průběžné klasifikace Slaný.
Výsledky - 9. kolo:
1. Plzeň 42 (Simota 13, Šitera 12, Jeleniewski 10, Huszcza 7), 2. Slaný 37 (Miedzinski 12, Puszakowski 10, Vaculík 9, Málek 5, Babička 1), 3. Pardubice 33 (A. Dryml 14, Kolenko 9, Jirout 6, Štichauer 4), 4. Mšeno 8 (Kosciuch 5, Szatmári 2, Jaroš 1, Hlaváček, Jech 0).
Průběžné pořadí (po 9 z 10 závodů): 1. Slaný 22 bodů/7 závodů (pomocných bodů 261), 2. Plzeň 22/7 (237), 3. Pardubice 21/7 (217), 4. Praha 16/7 (204), 5. Mšeno 9/8 (110).