Plzní o víkendu zazní tóny nejlepších mladých kytaristů republiky

Plzeň je v roce 2017 hostitelem ústředního kola soutěže ve hře na kytaru. Do krajské metropole se sjede na 150 mladých kytaristů – žáků Základních uměleckých škol z celé republiky a zhruba 100 pedagogů.

weby uniweb zprávy

Ústřední kolo pořádá Základní umělecká škola T. Brzkové v čele s ředitelkou Ivou Vainarovou. Za sebou mají dlouhé měsíce příprav a mravenčí práce. Na organizaci se podílejí desítky dobrovolníků ze všech plzeňských ZUŠ, kteří zajistí celý průběh soutěže.

Pro mladé umělce je připraven areál SOUE na Vejprnické ulici, kde budou mít veškerý servis, což je oproti minulým rokům, kdy se soutěž konala v jiných městech obrovské plus a věříme, že to účastníci ocení. Připraveny jsou dva koncertní sály, v nichž usednou dvě sedmičlenné poroty a kde budou kytaristé soutěžit v osmi kategoriích podle věku v sólové hře a také ve hře komorní. Nachystána je i jídelna, ubytování a výhodou je i parkoviště a snadná dostupnost MHD.

Soutěžní maraton proběhne ve dnech 19. – 21. května a všechny soutěžní vystoupení je možné zdarma navštívit. Pro všechny účastníky je připraven i doprovodný program. Např. dva koncerty v Domě hudby, prodejní výstavy nástrojů a hudebnin ... Kromě jiného budou moci navštívit  také věž katedrály sv. Bartoloměje a to díky vstřícnosti Biskupství plzeňského za poloviční vstupné. Lákavé jsou i ceny, mezi nimiž nechybí i několik koncertních nástrojů.Komentáře

Váš komentář článku...

Festival potravin2018

Hlavní zprávy

 

seo uniweb