S dítětem nešli k zápisu do školy, mají průšvih

Matka a otec jsou obviněni za to, že řádně nedohlíželi na docházku svých dětí. S jedním dítětem dokonce nebyli ani u zápisu.

uniwebwebynamiru2018

Dne 7. prosince 2018 zahájil komisař služby kriminální policie a vyšetřování Domažlice trestní stíhání čtyřiatřicetileté ženy a sedmatřicetiletého muže, které obvinil ze spáchání trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Toho se dopustili tím, že od počátku školního roku 2017/2018 do současné doby řádně nedohlíželi na povinnou předškolní docházku svého nezletilého syna, když navštívil předškolní zařízení, kam byl přihlášen k předškolnímu vzdělávání pouze několikrát. Byl omlouván sporadicky. Rodiče s ním ani nebyli u zápisu do základní školy, ani nepodali žádost o odklad jeho školní docházky.

Dále ve druhém pololetí školního roku 2017/2018 řádně nedohlíželi na školní docházku a vzdělávání a přípravu na vyučování svých dalších tří nezletilých dětí. Syn, který je žákem čtvrté třídy, z celkového počtu 459 vyučovacích hodin zameškal 360 hodin, z toho 227 hodin bylo neomluvených. Dcera, žákyně druhé třídy, měla zameškáno 208 hodin, z toho 81 hodin neomluvených. Další syn jako žák první třídy měl zameškáno 235 hodin, kdy neomluveno bylo 75 hodin. Rodiče nedokázali děti motivovat a přimět ke školní docházce. Řádně a včas v souladu se školním řádem neomlouvali nepřítomnost dětí na vyučování. Nedohlíželi na přípravu svých dětí, nevybavili je učebními pomůckami, se školou nespolupracovali, nedostavovali se na pozvání na jednání do školy, nereagovali na telefonáty. Posílali své děti do školy ve špinavém oblečení, nedostatečně dbali na jejich hygienu a dodržování hygienických návyků. Svým jednáním vytvářeli podmínky pro vznik nežádoucích návyků a sklonů.

Obvinění rodiče jsou stíháni na svobodě, hrozí jim trest odnětí svobody až na dva roky.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 9.12.2018 06:160 +
 
Led

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018