Skvrňanské ulice mají nová parkovací místa

Po dokončení rozsáhlé rekonstrukce Baarovy ulice a ulice U Borského parku na Borech se dočkali i obyvatelé Skvrňan.

uniwebwebynamiru2018

Tady byly upraveny místní komunikace ulice Vojanova a Terezie Brzkové.

„V případě Vojanovy ulice, bylo v rámci úprav vybudováno 12 šikmých stání pod úhlem 60o a podél stání je chodník v šířce 1,5 m s volnočasovou částí“, informuje Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

“Při úpravách místní komunikace Terezie Brzkové pak vzniklo 16 parkovacích míst, kdy 15 je kolmých a 1 vyhrazené stání pro invalidy je podélné. Místa vznikla na úkor stávající živičné plochy pro pěší. Spolu s parkovacími místy byly upraveny stávající chodníky a nevyhovující místa pro přecházení“, dodal Petr Baloun.

Úpravy komunikací byly zahájeny v měsících srpen a září, dokončeny pak byly v listopadu resp. v prosinci letošního roku včetně kolaudace. Při úpravách nebylo zapomenuto i na úpravy či doplnění zeleně.

„U parkoviště Vojanova byly zrušeny stávající sušáky prádla, umístěny lavičky, bylo vysazeno 5 nových stromů a dotčené plochy byly ozeleněny. V ulici Terezie Brzkové u konečné tramvaje pak byly vysazeny 3 stromy do čtverců na úkor živičné rozptylové plochy a čtverec byl pokryt plastovými zatravňovacími dílci“, říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Tyto části komunikací ve Skvrňanech již opravdu potřebovaly celkovou úpravu. Doufám, že místní občané budou spokojeni, a současně bych jim chtěl poděkovat a také řidičům za trpělivost po dobu rekonstrukčních prací v těchto lokalitách“ dodal David Procházka.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
terasyplzen

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018