Španěl Mancebo vyhrál cyklistickou GP Borgers

Španělský cyklista Francisco Mancebo ze stáje Relax Gan zvítězil ve 38. ročníku Grand Prix Borgers v Rokycanech, když po 85 kilometrech přijel do cíle s malým náskokem před hlavním pelotonem. V něm byl nejrychlejší Jiří Nesveda ze Sparty Praha před Františkem Raboňem z T-Mobile.

Před deseti tisícovkami diváků ujeli v polovině závodu Sosenka, Kappes, Padrnos, ale za deset kilometrů je peloton pohltil. Vzápětí unikla čtveřice Mancebo, Hruška, Raboň, Bečka. Pět okruhů před cílem zaútočil španělský cyklista, který ve čtvrtek obsadil druhé místo při Velké ceně Hradce Králové, a ostatní dojel peloton.
Mancebo minimální náskok uhájil až do cílové pásky, o dalších místech na stupních vítězů se rozhodovalo ve spurtu hlavní skupiny.
Výsledky:
1. Mancebo (Šp./Relax Gan) 2:01:53, 2. Nesveda (Sparta Praha), 3. Raboň (T-Mobile), 4. Kappes (Něm.), 5. Kubias (PSK Whirlpool), 6. Hrubý (Sparta Praha) všichni -12.