Starosta Strobach předal dětské nemocnici důležité přístroje

Starosta centrálního plzeňského obvodu Jiří Strobach navštívil Nemocnici Sv. Jiří, kde slavnostně předal přístroje, které byly zakoupeny z finančního příspěveku obvodu ve výši 243 tisíc korun. ,,Finanční prostředky, které jsme na nákup přístrojů poskytli, pochází z výtěžků z provozu výher...

uniwebwebynamiru2018

Starosta centrálního plzeňského obvodu Jiří Strobach navštívil Nemocnici Sv. Jiří, kde slavnostně předal přístroje, které byly zakoupeny z finančního příspěveku obvodu ve výši 243 tisíc korun.
,,Finanční prostředky, které jsme na nákup přístrojů poskytli, pochází z výtěžků z provozu výherních hracích přístrojů na území našeho obvodu. Přístroje jsou součástí projektu ,,Rozšíření intermediálních lůžek se zázemím pro rodiče“, který nemocnice realizovala. Intermediální lůžko je lůžko na JIP a uvedené přístroje jsou součástí jeho vybavení. Jedná se například o tři monitory, tři akumulátory pro monitor, tři kusy držáku monitoru na postel, odsávací jednotku, dva kusy základního modulu aj.“ vysvětluje starosta MO Plzeň 3 Jiří Strobach.
Nemocnice Sv. Jiří je nestátním zařízením, které se zabývá problematikou léčení dětských pacientů. Svoji činnost nezaměřuje však pouze do oblasti zdravotnictví. Na základě smlouvy se sociálním odborem Magistrátu města Plzně provozuje také krizové lůžko pro matku a dítě v tísni. Část nákladů na projekt krylo zařízení ze svých prostředků.
,,Jelikož stále roste počet dětských pacientů s problematikou opakovaných onemocnění a alergií a komplikací s nimi spojenými, a zvyšuje se tlak rodičů na možnost doprovázet dítě při hospitalizaci, byla nemocnice nucena realizovat projekt v co nejkratším čase. A právě tato skutečnost byla jedním z rozhodujících kritérií, proč byla dotace Nemocnici Sv. Jiří poskytnuta. Obvod tradičně podporuje zdravotní zařízení ve svém obvodu (např. Mulačova nemocnice, Fakultní nemocnice), tentokrát jsme se rozhodli poskytnout dotaci zařízení, které je jediného druhu v Plzni“ vysvětluje Jiří Strobach.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 15.9.2008 11:510 +
 
renaultbike

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018