Studenti v Plzni pomáhají městské policii jako asistenti

Na konci dubna loňského roku se vedení plzeňské městské policie dohodlo se zástupci Bezpečnostně právní akademie na prohloubení spolupráce.

nostresszpravytop

Slavnostně byla podepsána dohoda o dlouhodobé spolupráci v oblasti vykonávané praxe studentů soukromé školy u Městské policie Plzeň.

Obě strany si stanovily priority vzájemné spolupráce v oblasti prevence, bezpečnosti a vzdělávání. Prvních čtrnáct studentů školy absolvovalo odbornou dvoutýdenní praxi na začátku listopadu. Mladí adepti na práci v bezpečnostních složkách se během stáže seznámili blíže s prací strážníků v přímém výkonu služby a také se zúčastnili některých činností pod dohledem odborného a zkušeného zaměstnance městské policie, rovněž poznávali chod obvodních služeben, kde svou odbornou praxi vykonávali.  Získali nejen například povědomí co je místní znalost strážníka, ale také řadu cenných a jistě zajímavých zkušeností. 

Podle velitele Městské policie Plzeň Karla Macha je výkon odborné praxe studentů školy tohoto zaměření pro městskou policii přínosem, a to s ohledem na možnost získání potenciálních zájemců o výkon povolání strážníka, kteří by se mohli rekrutovat právě z řad studentů této školy.

Studenty, oblečené do reflexních vest, označené nápisem „ Asistent městské policie“ je možno potkat v doprovodu strážníků v ulicích města i tento týden. Čtrnáctidenní odbornou praxi právě vykonává dalších 15 studentů.

„ V průběhu prvních dnů odborné praxe mi velmi překvapilo, jak širokou škálu činnosti musí strážníci zvládat a čemu všemu musí strážníci v přímém výkonu čelit“, říká jedna ze studentek Bezpečnostně právní akademie.


Komentáře

Váš komentář článku...

lite zprávy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb