Studenti vystavují v mázhausu návrhy zastávek pro Plzeň

Návštěvníci plzeňské radnice mohou v prostorách mázhausu zhlédnout výstavu Zastávky pro Plzeň.

weby uniweb zprávy

Jak název napovídá, vystaveny jsou zde převážně modely a plakáty mobiliáře zastávek městské hromadné dopravy, které vytvořili studenti ateliéru Design Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Výstavu doplní také studentské návrhy vzniklé v rámci projektu „ Mobiliář záchytných parkovišť“ a další práce.

Projektu „Zastávky MHD jako veřejný prostor v 21. století“ se studenti začali intenzivně věnovat na začátku zimního semestru 2016. Na konci téhož roku byly práce vyhodnoceny odbornou komisí. Nejvíce zaujaly návrhy studentů Radka Muziky, Patrika Rešla a Lukáše Melichara. Zájem studentů o veřejný prostor byl velký a velmi pozitivně reagovalo i vedení města Plzně. Výsledkem spolupráce mezi městem a Západočeskou univerzitou v Plzni tak bude nakonec realizace designového návrhu Radka Muziky na plánované tramvajové trati, která povede k univerzitnímu kampusu. 

Na tento úspěšný projekt studenti navázali. V následujícím zimním semestru 2017 vytvořili „Návrhy zastávek MHD pro město Plzeň“ a „ Mobiliář záchytných parkovišť “. Prvního projektu se zúčastnilo 12 studentů a komisí byly oceněny práce Simony Niguyen, Tomáše Nezdary, Pavla Kotvy, Kryštofa Píši, Hany Vykysalové a Anety Kalousové. Na druhém projektu pracovalo 5 studentů a nejlépe byl hodnocen návrh Adély Přibáňové.

Místo konání:   Mázhaus plzeňské radnice, náměstí Republiky 1, Plzeň
Termín výstavy:  15. 5. – 30. 5. 2018
Výstavu pořádá:
 Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018