Štybar neobhájil, skončil pátý

Mistrovství České republiky v cyklokrosu vyhrál na trati v Podbořanech Petr Dlask

Cyklokrosař Petr Dlask z belgického celku AVB vyhrál v Podbořanech mistrovství republiky.
Suverén domácí sezony zvítězil o více než půl minuty před Martinem Bínou.
Dlask získal už čtvrtý domácí seniorský titul, v
minulosti se stal šampionem také mezi jezdci v kategorii do 23 let. Třetí místo v mistrovském závodě obsadil Radomír Šimůnek, jenž ve spurtu zdolal domácího Kamila Ausbuhera.
Pátou příčku obsadil Zdeněk Štybar ze Stříbra, obhájce titulu. V konečném pořadí pohárového seriálu Budvar cup pak Plzeňan Ondřej Lukeš skončil sedmý.
1. Dlask (AVB) 56:50 min., 2. Bína (Author) -36, 3. Šimůnek (Plamans-Collstrop), 3. Ausbuher (Budvar Tábor) -55, 5. Štybar (Fidea) -1:43, 6. Mlynář (Max Cursor) -1:47, 7. Kyzivát (Johnson
Control Ml. Boleslav) -2:01, 8. Ježek (Top Ten Teplice) -2:38, 9. Aled (KC Hlinsko) -2:52, 10. Chrobák (Johnson Control Ml. Boleslav) -3:06.
Konečné pořadí Budvar Cupu: 1. Dlask 420 bodů, 2. Bína 354, 3. Ausbuher 350, 4. Mlynář 304, 5. Kyzivát 276, 6. Zlámalík (Author) 243, 7. Lukeš (Johnson Control Ml. Boleslav) 212, 8. Fr. Klouček (Author) 203, 9. Ježek 189, 10. Šimůnek 170.