Sýkora skóroval hned v premiéře za Rangers

Hokejový útočník Petr Sýkora nastoupil v jedné řadě s dalším Plzeňanem Martinem Strakou, Jezdci z New Yorku porazili Calgary

Plzeňský útočník Petr Sýkora při své premiéře v dresu hokejistů New Yorku Rangers přispěl k vítězství nad Calgary, když jednou skóroval a na další branku nahrál Martinu Strakovi.
Jezdci v úterý porazili kanadský celek 4:2 a
nezabránila tomu ani gólová asistence obránce Flames Romana Hamrlíka, který nastoupil poprvé po pauze kvůli zranění.
S centrem první řady Sýkora nastartoval obrat v zápase, když si se Strakou vyměnili gólové nahrávky a vyrovnali skóre. "Znám ho (Straku) dlouho, a když jsem vyrůstal v Plzni, byl mým vzorem. Člověk se tu cítí skvěle. Vůbec mi to nepřipadá, jako bych byl v novém týmu. Dneska to byl skvělý hokej, takhle jsem se necítil už
hodně dlouho," řekl po utkání Sýkora, který patřil do neděle Anaheimu.
Sýkora se postavil na pravé křídlo druhé řady vedle Steva Rucchina a Petra Průchy. Martin Ručinský se posunul do prvního útoku Rangers ke Strakovi a Jaromíru Jágrovi.
Kanadský celek začal v největším americkém městě sebevědomě a po dvaceti minutách vedl o dvě branky. Dobře rozjeté utkání se mu však nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. "Sice jsme prohrávali 2:0, a to se hraje jiný hokej, ale pořád víte, že máte 40 minut, kde se může stát cokoliv. Přesně tak jsme hráli. Vůbec
jsme nebyli pod tlakem, protože jsme věděli, že máme spoustu času," řekl Jágr novinářům.
Gól a dvě asistence si připsal zadák Chicaga, další bývalý hráč Plzně Jaroslav Špaček,
jehož celek se představil ve Washingtonu. Chicago nakonec vyhrálo v prodloužení 4:3.