Techmania nabízí šanci architektům a designerům

Techmania Science Center, o.p.s. vyhlašuje veřejnou architektonicko-výtvarnou soutěž na řešení interiérů science centra a 3D planetária. Architektům a designérům se tak otevírá cesta ke spolupráci na originálním projektu v České republice a sebevyjádření se v originálním industriálním prostředí, kte...

uniwebwebynamiru2018

Techmania Science Center, o.p.s. vyhlašuje veřejnou architektonicko-výtvarnou soutěž na řešení interiérů science centra a 3D planetária. Architektům a designérům se tak otevírá cesta ke spolupráci na originálním projektu v České republice a sebevyjádření se v originálním industriálním prostředí, které podpoří zájem zejména mladých lidí o vědu a techniku.

„Cílem veřejné soutěže je navrhnout, jak by měly vypadat interiéry science centra a planetária“, komentuje tiskový mluvčí Techmanie Tomáš Moravec. „Bude to nepochybně velice kreativní práce plná výzev, neboť Techmania slouží jak zábavě, tak ke vzdělávání studentů a široké veřejnosti, a to vše musí být z interiérů patrné“, dodává Moravec

Techmania Science Center provozuje interaktivní expozice v části objektu historické tovární haly v hlavním areálu plzeňské společnosti ŠKODA. Industriální prostředí interiérů a exteriéru tak nabízí nevšední prostor pro popularizaci vědy a techniky.

.„V loňském roce získala Techmania Science Center dotaci na dokončení svých plánovaných záměrů, tedy dostavby science centra a výstavby 3D planetária“, komentuje technický manažer science centra Libor Kočí. „Vlastní stavební práce jsme již zahájili a nyní vypisujeme soutěž na výtvarné řešení interiérů science centra a 3D planetária. Stavebně jsou interiéry definovány již v dokumentacích, které bylo nutné předložit k žádosti o dotaci“, vysvětluje Kočí.


Architektonicko-výtvarná soutěž Techmanie nabízí odborníkům z oblasti architektu a designu velkou šanci zanechat v Plzni svou výraznou, originální a novátorskou stopu a podílet se na unikátním projektu science centra a 3D planetária, který povzbuzuje zájem o vědu a techniku u statisíců návštěvníků z řad škol i široké veřejnosti.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 4.2.2012 18:300 +
 
Medový jarmark

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018