Techmania se zdarma otevírá stovkám vysokoškoláků

Techmania Science Center je od 1. srpna zdarma otevřeno pro prvních 100 studentů vysokých škol a univerzit z Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. Cílem této aktivity je maximálně podpořit zájem studentů o technické a přírodovědné obory i v době školních prázdnin. „Chceme vysokoškolským...

weby uniweb zprávy

Techmania Science Center je od 1. srpna zdarma otevřeno pro prvních 100 studentů vysokých škol a univerzit z Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. Cílem této aktivity je maximálně podpořit zájem studentů o technické a přírodovědné obory i v době školních prázdnin.
„Chceme vysokoškolským studentům názorně ukázat, že věda nemá prázdniny“, komentuje tiskový mluvčí Tomáš Moravec, který připomíná, že Techmania je regionálním koordinátorem ministerského projektu Podpora technických a přírodovědných oborů (Ipn PTPO), díky čemuž se velice aktivně snaží popularizovat vědu mezi konkrétními cílovými skupinami.
Techmania tak od 1. srpna umožní volný vstup do svých expozic celkem 300 studentům, kteří studují na vysokých školách a univerzitách v Plzeňském, Karlovarském nebo Jihočeském kraji. Prvních sto studentů z každého kraje má tak neopakovatelnou příležitost navštívit expozice věnované fyzice, vytváření hudby, historii značky ŠKODA, vyzkoušet svůj postřeh, zručnost a trpělivost na řadě interaktivních hlavolamů, otestovat technické novinky firmy Microsoft nebo shlédnout unikátní plastiku Entropa, symbol českého předsednictví Radě EU.
Studenti se na recepci science centra mohou prokázat školními průkazy, mezinárodními kartami ISIC apod. Akce je platná do vyčerpání sté návštěvy studentů z každého kraje. Očekáváme však, že volné vstupy budou studenty využity velice rychle, neboť zájem o Techmanii je v letních měsících zvýšen novou atraktivní akustickou expozicí Music4Kids, která v science centru zůstane pouze do konce září.
Otevřené dveře pro stovky studentů Techmania zajišťuje v rámci Individuálního projektu národního „Podpora technických a přírodovědných oborů“ (Ipn PTPO) MŠMT, jehož koordinátorem se plzeňské science center stalo mj. právě v uvedených krajích. Díky tomu nabízíme některé své aktivity pro školy zdarma, nebo za zvýhodněnou cenu. Aktuálně tak např. mají do Techmanie volný vstup pedagogičtí pracovníci všech typů škol, a i s max. dvěma rodinními příslušníky.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 3.8.2011 14:090 +
 
Auto CB - Škoda si léto neochladit

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018