V Plzni na Grand Prix triumfoval Martin Boubal

Osmý díl GIANT LIGY byl kvůli krupobití zkrácen o 4 km.

Na celkové hodnocení to však vliv nemělo, neb čtveřice jezdců v čele s Martinem Boubalem, Martinem Hebíkem, Janem Rybou a Michalel Keslem dojela zbytek pelotonu o jeden okruh.  Na startu jsme vedle již zmiňovaných borců mohli vidět i  nejlepšího nováčka Českého poháru Karla Tyrpekla (Pardus Tufo prostějov). Tyrpekl byl opět snažil v bodovačkách a v celkovém bodování mu pak patřilo 6. místo.

Tentokrát meteorologům předpověď vyšla a krupobití, které dorazilo před koncem závodu jezdce doslova spláchlo z okruhu. Navíc proti malým pichlavým projektilům, které padaly z nebe nebylo úniku.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie, v IL Sano Cupu, kde se z vítězství ještě za pěkného počasí radoval Richard Kobr (Dukla Praha).

Hned na 9. km se pokusili odskočit dva favorité Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) a sedminásobný vítěz seriálu Jiří Nesveda (AC Sparta Praha). Peloton však na tenhle únik zareagoval včas a po čtyřech kolech náskok zlikvidoval.

Rozhodující únik se zrodil 17km před cílem po rychlostní prémii, kde byl ze začátku i Jiří Nesveda, ale z pětičlenné skupinky po dvou kilometrech odpadl. Kvarteto ve složení Boubal, Hebík, Kesl a Ryba vzornou spoluprácí dojel celé startovní pole o jeden okruh. Nejvíce to pomohlo právě Keslovi, který do té doby měl na svém kontě pouze jeden bod. Michal Kesl (Nejlevnejsipneu.cz) tak obsadil v celkovém hodnocení skvělé 4. místo. Po soustředění v Itálii, tak otestoval svojí formu a může být spokojen.

Květnovou soutěž Giant ligy 2018 o nejaktivnějšího jezdce měsíce května vyhrál i přes drobný pád  Richard Habermann (TJ KOVO Praha).

Ženám kralovala Petra Ševčíková (Team Dukla Praha), juniory vyhrál Antonín Kostiha (MAPEI Merida Kaňkovský). Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl se 6 body Petr Ruman (Cyklo Atom).

Martin Boubal v cíli: „Dneska se nám podařilo dojet peloton o jeden okruh. Navíc jsem měl dost na bodováno. Máme další vítězství.“