V Plzni se uskuteční Taneční camp seniorů

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. zve plzeňskou veřejnost na Společenský taneční večer, pořádaný v rámci historicky prvního Tanečního campu seniorů Plzeň 2018 aneb „Tanec je záležitost srdce ne věku“ Společenský večer se uskuteční 16. 7. 2018 v 19:00 hodin v sále Sokolovna Bolevec a vstup na něj je pro všechny volný.

weby uniweb zprávy

„Taneční camp seniorů Plzeň 2018 je historicky první pětidenní setkání zacílené na radost z tance, vzdělávání a vzájemné poznávání seniorů z celé ČR a našich nejbližších přeshraničních sousedů. Připravili jsme 20 workshopů různorodých tanečních stylů vedené profesionálními lektory, protože senioři milují tanec ve všech podobách. V TOTEMu se tančí od klasických společenských tanců i tance břišní, latinsko americké nebo spontánní meditační. Senioři v různých místech často tančí i country a různé jiné tance, některé pak jsou i s příběhem.  V každém věku je důležité posilování fyzické kondice a tanec může kompenzovat případně doplňovat klasické sportovní disciplíny.“ říká Vlasta Faiferlíková, ředitelka TOTEM, z.s.  

Setkání je připravené pro 80 aktivních tanečníků a další účastníky - dobrovolníky, koordinátory, vedoucí klubů apod. Součástí setkání bude i další program zaměřený na představení města Plzeň s jeho různými tématy místopisnými, historickými i tématy z našeho občanského života. Nabídneme i možnost vyzkoušet si další aktivity, které TOTEM, z.s. připravuje pro plzeňské seniory.

„Taneční camp nabízí možnost prezentace vlastních vystoupení a natrénovaných vystoupení aktivních tanečníků v rámci akce jednak formou Společenského večera s mottem Tanec je záležitostí srdce ne věku, což je gala přehlídka jednotlivých tanečních skupin, které se setkání zúčastní. Tato akce bude otevřená plzeňské veřejnosti s volným vstupem. Dalším, pro nás všechny novým zážitkem bude nastudování společné choreografie, která bude prezentována formou „Netradičního mezigeneračního flasch mobu“ v plzeňské Mlýnské strouze ve spolupráci s Festivalem na ulici.“ říká Veronika Máslová, koordinátorka akce Taneční camp seniorů Plzeň 2018.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 12.7.2018 14:100 +
 
englishfocus

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb