V Plzni se zřítila stěna domu, vedlejší dům musel být evakuován

Na křižovatce ulic Železniční a Mikulášská v Plzni se v noci ze středy na čtvrtek zřítila část neobydleného dvoupatrového objektu.

uniwebwebynamiru2018

Objekt je staticky narušen. Sutiny domu zavalily chodník před ním. Město Plzeň vzhledem k zajištění bezpečnosti osob žádá veřejnost, aby pokud možno nevstupovala do těchto míst. Městská hromadná doprava omezena nebyla.

Ze samostatného článku domu, který přiléhal ke zřícené části, hasiči evakuovali deset osob. Město Plzeň následně zajistilo celkem 16 lidem náhradní přechodné bydlení ve svém objektu v Plzni na Roudné. „Všichni byli zaměstnanci jedné agentury, nyní jednáme s jejími zástupci, aby se o své pracovníky postarali,“ uvedl Jiří Karas, vedoucí oddělení krizového řízení Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně.

„Tento týden je pro nás, respektive pro náš odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení a samozřejmě i všechny složky IZS velmi náročný. Intenzivně pracujeme na tom, aby lidem, kterým jsme poskytli první péči a zajistili přechodné bydlení na Roudné, bylo nalezeno náhradní bydlení. Daná pracovní agentura se k tomu staví odpovědně, lze předpokládat, že během dneška minimálně polovina z těch 16 lidí najde nové bydlení,“ přiblížil vývoj situace primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Všem lidem byla v zařízení na Roudné poskytnuta základní péče.   

AKTUALIZACE 14:28

Všech 16 osob, jimž město Plzeň poskytlo přechodné ubytování ve svém objektu na Roudné, si během čtvrtečního dne převzala pracovní agentura. Na své náklady jim zajistila náhradní bydlení v soukromém ubytovacím zařízení. Za město Plzeň byli už od noci u události přítomni pracovníci Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně, na místo se dostavil i primátor Martin Zrzavecký. Magistrátní odbor také komunikoval s danou pracovní agenturou a koordinoval umístění osob, které v souvislosti s událostí přišly o střechu nad hlavou.

foto: hzs pk

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 13.9.2018 09:170 +
 
Kamiq

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018