V pondělí otevřou v bývalém Prioru v Plzni Lidl a Hervis

Do budovy někdejšího Prioru v Plzni na Americké ulici se po půl roce vrací obchody. Své prodejny tady v pondělí 16. dubna otevírají Lidl a Hervis.

uniwebwebynamiru2018

Budova někdejšího Prioru (či „malého“ Tesca) v dolní části Americké ulice v Plzni znovu ožije obchody.  Společnost AMESIDE, které od loňského roku patří, se dohodla se dvěma obchodními řetězci - Lidlem a Hervisem, na provozování prodejen potravin a sportovních potřeb. Po několikaměsíčních úpravách původních prostor do standardů, na něž je veřejnost zvyklá z jiných obchodů těchto sítí, se obě prodejny otevřenou v pondělí 16.dubna. Tesco zde ukončilo prodej cca v půlce října loňského roku.

„Návrat obchodů určitě pomůže k oživení spodní části Americké ulice v Plzni a zlepší komfort nákupních služeb na tomto místě, byť dočasně. Vyšli jsme vstříc i obyvatelům této plzeňské čtvrti, kteří si na lednové veřejné diskusi mj. postěžovali na absenci obchodu s potravinami. Sortiment nově otvíraných obchodů určitě ale využijí i lidé, kteří tudy procházejí nebo přijíždějí městskou dopravou na blízké hlavní vlakové nádraží v Plzni,“ uvedl Tomáš Jícha, zástupce společnosti AMESIDE, která na území, kde se nachází i budova původního Prioru, připravuje projekt nové multifunkční městské čtvrti.
 
Každý z obchodních řetězců obsadí jedno patro budovy – Lidl přízemí a Hervis první patro (obě mají zajištěn bezbariérový přístup), z celkových čtyř podlaží. Celková plocha budovy v součtu prodejních, skladovacích, veřejných či technických prostor má cca 10 800 m2.

Ostatní prostory nebudou využívány. Důvodem není ale nedostatek zájmů jiných obchodů, ale stáří stavby a nutnost dodržování bezpečnostních parametrů. Např. celý suterén nyní slouží jako základna pro podpěru přízemí (kvůli dodržení bezpečné nosnosti jeho podlahy), kde se budou prodávat potraviny. Původní budova z roku 1968 má i přes částečnou modernizaci v 90.tých letech v současnosti již omezené využití a nejspíš časem ustoupí nové výstavbě plánované na tomto území a v jeho okolí.                 

Obchody Lidlu a Hervisu jsou otevřeny dočasně. Termín do kdy, ani definitivní řešení, co s budovou v rámci nového projektu bude (velmi pravděpodobně ale dojde k její demolici), ale ještě není známo. Souvisí to s přípravou projektu nové městské čtvrti, na kterém se nyní intenzivně pracuje. Spoustu práce mají především architekti mezinárodně proslulé kanceláře Chapman Taylor, kteří se podílejí na architektonických návrzích v souladu s na podzim 2017 schválenou územní studií města Plzeň.

Do doby zahájení výstavby bude toto místo ale určitě fungovat v nastávajícím novém modelu s čerstvě otvíranými obchody. „ Alespoň dočasně se sem vrátí normální život. Věřím, že lidé z Plzně i její návštěvníci to ocení,“ dodal Tomáš Jícha.           


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 10.4.2018 17:030 +
 
uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018