Viktoriáni porazili v přípravě příbramskou Marilu

K přípravnému utkání si v sobotu do Štruncových sadů pozvali fotbalisté Viktorie Plzeň prvoligového rivala z Příbrami. Viktoria vyhrála díky přesné trefě Martina Psohlavce ve druhém poločase.

Hned ve druhé minutě se ve výhodné pozici ocitl Tomáš Krbeček, z hranice pokutového území pálil do náručí brankáře Pařízka. Na druhé straně neměl v 9. minutě přesnou mušku Otepka. Ve 12. minutě po rohovém kopu zatopili viktoriáni příbramské obraně, ale nikdo z plzeňských nedokázal míč dopravit do sítě. V 15. minutě se ocitl na malém vápně před Daňkem Polodna, ve výhodné pozici přestřelil. Nejblíže byl v první části ke skorování ve 28. minutě po rohovém kopu Lesák, ale ani on nemířil přesně.
První příležitost druhé části měl na kopačkách hostující Polodna, brankář Daněk si však z jeho pokusem poradil. V 52. minutě poslal Václav Procházka ideální centr na Rótha, ten ale poslal míč těsně mimo. Jedinou branku utkání tak přinesla 80. minuta. Tomáš Krbeček našel volného Martina Psohlavce a ten překonal Pařízka 1:0. Zvýšit vedení Viktorie mohl ještě Ferenc Róth, avšak chybělo více klidu při zakončení.
Nyní mají Viktoriáni dva dny volno, znovu se sejdou až v úterý. "To zahájíme přípravu na nedělní utkání se Zlínem."

FC Viktoria Plzeň - FK Marila Příbram 1:0
Poločas: 0:0
Branka: 80. Psohlavec
Rozhodčí: Paták
Viktoria I. poločas: Daněk - Trantina, Müller, Zakopal, Smola - Malchárek, Procházka, Jarolím, Róth - Krbeček, Malár.
Viktoria II. poločas: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Malchárek (75. Manowetz), Trapp, Jarolím, Róth - Krbeček, Psohlavec.