Visio Art Gallery představí Radku Novou a Dagmar Jihlavcovou

Výstavu dvou autorek chystá plzeňská Visio Art Gallery. Vernisáž je připravena na 10. ledna od 17 hodin, samotná výstava se pak koná do konce ledna.

uniwebwebynamiru2018

Radka Nová

Fotografuje zajímavé objekty, ženy v jejich přirozenosti a portréty. Kromě fotografování se věnuje malbě a kresbě. K jejím zálibám patří hra na piano, miluje cestování a velmi ji inspiruje četba. Od 5 let navštěvovala Základní uměleckou školu – obor výtvarnictví. A postupně k malbě a kresbě se přidala vášeň pro fotografování. Její první setkání s fotoaparátem proběhlo již v 9 letech. Ve 13 letech ji zaujalo zpracovávání fotek v počítači. Možnost měnit barvy a dělat další úpravy ji fascinovaly,  a tak podnikala své první pokusy s touto oblastí fotografie.

Po ukončení základní školy pokračovala ve studiu na střední umělecké škole - zde se zdokonalovala v počítačových programech a fotografování, z něhož složila maturitu a pak se začala fotografováním živit. O své tvorbě říká: „Dívám se na svět jinýma očima, a zkouším ho ukázat i ostatním. Takový jaký ho vidím já.  Duše fotografa se ve fotce zrcadlí…  Bez umění by nebylo lidstvo, bez vášně by nebylo umění.“

Jako členka Fotoklubu Rokycany uskutečnila tyto výstavy:

2015 Novoměstská radnice, Praha, areál Skalka, Mníšek pod Brdy, Rokycanské Koryto

2016 Výstava U Andělů, Strašice

Uskutečněné výstavy, autorské:

2012 Knihovna, Mirošov – ,,Po schodech nahoru“ (kresba, malba, fotografie)

2017 Výstava v Domově pro seniory - Doubravka, Plzeň 


Dagmar Jihlavcová

Dagmar Jihlavcová se narodila  23. 1. 1977 v Plzni. Od roku 1995 se věnovala cestování a modelingu. V roce 2005 pocítila náhle impuls malovat. V té době žila v Nigérii, kde onemocněla malárií a dlouhý čas byla v domácím léčení u svého tehdejšího přítele. Při bloumání jeho domem objevila místnost s plátny a štětci a zrodila se v ní nezkrotná touha malovat. Pracovní vytížení jí ale po uzdravení od malířského plátna opět odtrhlo a teprve před čtyřmi lety se k němu opět vrátila, a to s novou silou a entusiasmem.

Její originální malířský styl definuje jako geometrický realismus s prvky technologického vývoje. Typické jsou mnohočetné variace, formované ostrými liniemi, které oddělují jednotlivé, nebojácně poskládané barevné plochy. Maluje akrylem na plátno, ale v poslední době do pláten čím dál tím více komponuje i různé prostorové prvky z drátů, dřeva, pěnové hmoty etc.  a dá se očekávat, že se tyto plastické prvky v budoucnu zcela osamostatní.

Silné výtvarné cítění Dagmar Jihlavcovou na sklonku minulého roku přivedlo i ke studiu návrhářství. V současné době pracuje na kolekci, která užitím obrazových motivů na látkách propojí její tvorbu malířskou s oděvní. Jihlavcová za svou krátkou výtvarnou kariéru stihla již řadu výstav (např. Glanc 4 Art v Praze 2011, Z jiného světa, Visio Art Gallery v Plzni 2013 s P. Opočenským a mnohé další). 2014 Český Krumlov, Taormina v Sicílii 2015...

Její díla se nachází v soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí.

 

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
4.1.2019 17:060 +
 
Auto CB - Škoda si léto neochladit

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018