Vodní systém kláštera Plasy na vlastní oči

Kam vyrazit na víkendový výlet? Máme pro vás tip. Vodní systém kláštera Plasy v posledních letech láká svojí jedinečností jak laickou, tak odbornou veřejnost. Se zájmem o vodní systém kláštera Plasy se v roce 2009 prakticky roztrhl pytel. A nyní to vše může téměř každý kdo chce spatřit na vlastní oč...

weby uniweb

Kam vyrazit na víkendový výlet? Máme pro vás tip. Vodní systém kláštera Plasy v posledních letech láká svojí jedinečností jak laickou, tak odbornou veřejnost. Se zájmem o vodní systém kláštera Plasy se v roce 2009 prakticky roztrhl pytel. A nyní to vše může téměř každý kdo chce spatřit na vlastní oči a pocítit vlastní kůží!
Jedinečné a skvělé i překvapivé leč oblíbené Speciální prohlídky vodního systému kláštera Plasy mohou návštěvníci absolvovat 15. – 16.srpna 2009 od 9:00 do 18:00 hod.
I když odborníci kladou důraz na technické řešení unikátní památky, prozrazující um našich předků v čase baroka, návštěvíky láká atraktivní fakt, že konventní budova stojí na obrovském množství vodou ztvrdlých dubových pilotů. Jak prozrazuje starý nápis: Bez vody stavba spadne!
Jako každý rok o plaské pouti i letos se pro zájemce otevírá vodní svět kláštera. Cisterciáci byli mistři v zavodňování a odvodňování ploch, na nichž své kláštery stavěli, Plasy jsou toho dokladem. Zvláště budova komventu ukrývá pod sebou důmyslný vodní systém, který svojí propracovaností a promyšleností do nejmenšího detailu udivuje právem po staletí. Prohlídky jsou zaměřeny na technické fungování systému, jeho význam a na znovu objevovaný větrací systém. Rezervace prohlídek od 1.8. na telefonu 373322174. (Pouze pro starší 10 let.) Baterky s sebou!!
Vstupné: 100,- Kč


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
ARCHIV ZPRÁV
14.8.2009 08:200 +
 
auto cb rijen list2017

Hlavní zprávy