Vypil patnáct piv a potom řídil

Policisté z obvodního oddělení Plzeň Bory sdělili podezření ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky 39letému muži ze severního Plzeňska.

weby uniweb zprávy

Ten koncem ledna 2019 v brzkých ranních hodinách nastoupil jako řidič do vozidla své přítelkyně, kdy chtěl odvézt syna k jeho matce. Ta bydlí v menší vesničce na Plzni severu.   Majitelka vozidla a zároveň oznamovatelka sdělila na linku 158, že její přítel si vzal vozidlo bez jejího souhlasu, kdy policistům uvedla i adresu, kam jel syna odvézt. Policisté po příjezdu na místo vyzvali muže, který se již nacházel mimo vozidlo, k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Mladý muž nadýchal přes 2 promile alkoholu v dechu. Dále byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči, což odmítl. Policisté dále zjistili, že muž má platný zákaz řízení motorových vozidel.

Do výslechu pachatel uvedl, že před jízdou vypil asi 15 piv, ale cítil se dobře, a proto se rozhodl, že bude řídit, když ho syn poprosil, že by chtěl jet k matce. Policisté ve věci přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky konají zkrácené přípravné řízení. Za výše uvedené jednání hrozí muži až dva roky vězení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 21.3.2019 06:100 +
 
terasyplzen

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018