Výstava grafik Boba Dylana: On the Road v Západočeském muzeu finišuje

Již jen pár dní budou mít návštěvníci Západočeského muzea v Plzni možnost přesvědčit se o tom, že proslulý americký písničkář a čerstvý držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan je také talentovaný malíř.

weby uniweb zprávy

Jehož díla jsou k vidění v prestižních galeriích po celém světě. Již tuto neděli, 12. listopadu, totiž končí výstava Bob Dylan: On the Road - Neznámá tvář známého umělce, jejíž součástí je téměř 50 Dylanových grafických listů z let 2008 – 2014, kolekce jeho gramofonových desek a tematické fotografie Alana Pajera.

Bob Dylan se malování a kreslení věnuje od 60. let minulého století. Dominantním tématem jeho výtvarné tvorby jsou zážitky a postřehy z cest, které absolvoval během své dlouhé hudební kariéry. Výstava Bob Dylan: On the Road – Neznámá tvář známého umělce v Západočeském muzeu v Plzni představuje téměř 50 číslovaných a signovaných grafických listů ze striktně limitované kolekce sestavené londýnskou Halcyon Gallery a také soubor gramofonových desek, jako připomenutí hudební tvorby Boba Dylana, ikony světové hudební scény. Expozice zahrne také několik momentek fotografa Alana Pajera zachycujících Václava Havla a Boba Dylana během jeho koncertu v Praze začátkem listopadu 2005.

První uvedení výstavy Bob Dylan: On the Road - Neznámá tvář známého umělce v České republice proběhlo na Staroměstské radnici v Praze (od 7. června do 31. srpna 2017) díky spolupráci pražské Galerie GOAP s Halcyon Gallery London.


Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
vanocethai

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb