Výstava ilustrací Česká zima připomene během olympiády v depu slavné sportovce

České sportovní osobnosti a příběhy slavných úspěchů připomene v kavárně DEPO2015 výstava ilustrací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

weby uniweb zprávy

Práce studentů ateliéru Mediální a didaktické ilustrace vedla přední výtvarnice Renáta Fučíková.

„Z původně školního projektu vznikl jedinečný soubor portrétů osobností i jednotlivých zimních sportů v takové kvalitě, že po doplnění o texty o něj projevilo zájem nakladatelství Albatros. Výstavu v DEPO2015 navíc obohatí drobnosti, které se do knihy nedostaly – originální hry, pexesa a kvarteta se zimními sporty, fotostěna se sportovci nebo animované pocty skokům Aleše Valenty nebo Tomáše Vernera,“ doplňuje k výstavě Renáta Fučíková.

Vernisáž výstavy se koná 8. února 2018 v 17:00 hodin, samotná výstava bude v depu vystavena jeden měsíc – od 9. února do 10. března a kryje se s termínem zimní olympiády v Pchjonchčangu.

Renáta Fučíková je původně výtvarnice a ilustrátorka, která se postupem času začala věnovat i tvorbě autorských knih. Je nositelkou mnoha cen včetně několika Zlatých stuh nebo první ceny na Bienále ilustrací v Teheránu z roku 1997, na frankfurtském knižním veletrhu byla v roce 2011 nominovaná na prestižní Astrid Lindgren Memorial Award.

Komentáře

Váš komentář článku...

zprávytypos2018

Hlavní zprávy

 

seo uniweb