Výstava ilustrací Česká zima připomene během olympiády v depu slavné sportovce

České sportovní osobnosti a příběhy slavných úspěchů připomene v kavárně DEPO2015 výstava ilustrací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

weby uniweb zprávy

Práce studentů ateliéru Mediální a didaktické ilustrace vedla přední výtvarnice Renáta Fučíková.

„Z původně školního projektu vznikl jedinečný soubor portrétů osobností i jednotlivých zimních sportů v takové kvalitě, že po doplnění o texty o něj projevilo zájem nakladatelství Albatros. Výstavu v DEPO2015 navíc obohatí drobnosti, které se do knihy nedostaly – originální hry, pexesa a kvarteta se zimními sporty, fotostěna se sportovci nebo animované pocty skokům Aleše Valenty nebo Tomáše Vernera,“ doplňuje k výstavě Renáta Fučíková.

Vernisáž výstavy se koná 8. února 2018 v 17:00 hodin, samotná výstava bude v depu vystavena jeden měsíc – od 9. února do 10. března a kryje se s termínem zimní olympiády v Pchjonchčangu.

Renáta Fučíková je původně výtvarnice a ilustrátorka, která se postupem času začala věnovat i tvorbě autorských knih. Je nositelkou mnoha cen včetně několika Zlatých stuh nebo první ceny na Bienále ilustrací v Teheránu z roku 1997, na frankfurtském knižním veletrhu byla v roce 2011 nominovaná na prestižní Astrid Lindgren Memorial Award.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
lite zprávy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb