Záchranáři soutěžili v Rokycanech ve vyprošťování

Ve čtvrtek se na Masarykově náměstí v Rokycanech konal 13. ročník Memoriálu Jindřicha Šmause ve vyprošťování a poskytování přednemocničního ošetření zraněných při dopravních nehodách.

uniwebwebynamiru2018

Soutěže se účastnilo 11 týmů z celé České republiky, jeden tým ze Slovenska a jeden z Maďarska.
Společně s týmy hasičů soutěžily také týmy ZZS, které s hasičskými spolupracovaly při poskytování přednemocniční péče.

Soutěž byla hodnocena ve třech kategoriích
1) Tým HZS
2) Tým ZZS
3) Společný tým IZS

Na soutěžící čekalo několik různých scénářů dopravních nehod osobních vozidel, se kterými si museli poradit. Hodnotila se nejen rychlost poskytnutí péče, ale také například způsob komunikace se zraněnými, správný směr přístupu ke zraněnému, správnost zvoleného způsobu vyprošťování atd.
Po skvělých výkonech a velkém nasazení všech zúčastněných bylo na rozhodčích ze strany HZS a ZZS, aby určili vítěze, kterými se stali:

Kategorie týmy HZS
1.místo: HZS Středočeského kraje, Územní odbor Beroun, hasičská stanice Hořovice
2.místo: HZS Ústeckého kraje, Územní odbor Most, hasičská stanice Most
3.místo: HZS Moravskoslezského kraje, Územní odbor Nový Jičín, hasičská stanice Bílovec

Kategorie týmy ZZS
1.místo: ZZS Královéhradeckého kraje, výjezdová základna Hradec Králové
2.místo: ZZS Jihomoravského kraje, výjezdová základna Černovice
3.místo: ZZS Ústeckého kraje, smíšený tým z výjezdových základen Most a Litvínov

Kategorie týmy IZS
1.místo: HZS Ústeckého kraje, ÚO Most, hasičská stanice Most a ZZS Ústeckého kraje, smíšený tým z výjezdových základen Most a Litvínov
2.místo: HZS Královéhradeckého kraje, hasičská stanice Hradec Králové a ZZS Královéhradeckého kraje, výjezdová základna Hradec Králové
3.místo: HZS Středočeského kraje, ÚO Beroun, hasičská stanice Hořovice a ZZS Středočeského kraje, oblastní středisko ZZS v Berouně

Diváci měli možnost sledovat nejen výkony soutěžících, ale také ukázku hasičské techniky sestávající z 10 velkokapacitních cisternových automobilových stříkaček a 10 dopravních automobilů.
Tato technika byla zakoupena za přispění dotačního titulu IROP, dotace státu a spoluúčasti jednotlivých obcí. Přičemž 85% finančních příspěvků připadá na dotaci z IROPu, 10% se podílela na dotaci obec a 5% stát.
Celková částka, za kterou byla technika zakoupena, se blíží 100 miliónům Kč, čímž se Plzeňský kraj stal nejúspěšnějším žadatelem o dotaci na hasičskou techniku z IROPu v České republice a Rokycansko nejúspěšnějším regionem v Plzeňském kraji, žádajícím o dotaci z IROPu.

foto: hzs pk

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kamiq

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018