Záchranáři už cvičí ve Svatošských skalách

Již dnes začíná ve Svatoškých skalách 5. ročník celorepublikového metodického cvičení pro záchranáře a střední zdravotnické pracovníky s názvem Save Rescue 2006.

uniwebwebynamiru2018

Již dnes začíná ve Svatoškých skalách 5. ročník celorepublikového metodického cvičení pro záchranáře a střední zdravotnické pracovníky s názvem Save Rescue 2006.
Cvičení má svoji tradici již od roku 2002, kdy byl odstartován první ročník. Hlavním pořadatelem je občanské sdružení Life rescue – záchranáři Praha. Územní zdravotnická záchranná služba Kalrovarského kraje letos poprvé dělá této rozsáhlé a náročné akci garanta.

Hlavní cvičení probíhá ve dvou etapách a to v etapě noční, která začíná v pátek ve 22:00 a etapou denní, která začíná v sobotu 13. května v 8:10 hodin. (více viz. program níže).
Účastníci, kteří jsou přihlášeni do družstev o počtu max. čtyřech členů a jsou vesměs z řad záchranářů, zdravotníků a zaměstnanců záchranných služeb procvičují své dovednosti a zkušenosti v jednotlivých úkolech. Na správnost provedení dohlíží rozhodčí a úkoly jsou bodovány.
Jednotlivé úlohy většinou vycházejí z každodenní praxe a jsou mezi nimi například úkoly jako je ošetření dvou zraněných cyklistů, zajištění pacienta, který se chytil do pasti na zvěř či bankovní přepadení, při kterém figurant utrpí střelná poranění.
Letošní počet účastníků můžeme pokládat za rekordní. Zastavil se na čísle 17. Mezi soutěžícími přivítáme závodníky např. ze Zdravotnické záchranné služby Brno či dobrovolné zdravotníky z České Kamenice.

Akce je přístupná i veřejnosti, kromě cvičení bude také možno shlédnout profesionální techniku složek IZS včetně ukázky vybavení letecké záchranné služby z Plzně. Věříme, že nejen malebné prostředí Svatoškých skal a okolí zajistí této akci náležitou prestiž a že účastníci si odvezou jen ty cenné zkušenosti do své další jistě velmi náročné každodenní práce.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
12.5.2006 10:070 +
 
Festival regionálních potravin Plzeňského kraje 2019

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018