Zloděj má na svědomí vloupání do aut i autobusu

Policisté dopadli muže, který má na svědomí vloupání do dvou aut a jednoho autobusu. Ačkoli mu krádeže vynesly zisk necelých pět tisíc korun, škoda na vozidlech vyšplhala k dvaceti tisícům.

weby uniweb zprávy

 Sérii majetkových trestných činů se podařilo objasnit policistům Městského ředitelství policie Plzeň. Ti zjistili, že za třemi případy vloupání do motorových vozidel různých továrních značek, ke kterým došlo v Plzni ve dnech čtrnáctého a jednadvacátého září loňského roku, stojí jeden a tentýž pachatel. Ten v prvním případě během necelých třiceti minut bez použití zjevného násilí vnikl do uzamčeného autobusu zaparkovaného v Plzni u Nového divadla. Vozidlo prohledal a z něj si nerušeně odnesl 700 korun, 140 Eur a dvě plechovky piva. Ačkoli se událost odehrála v době mezi půl šestou a šestou večerní, nebyl pachatel nikým spatřen.

Druhou a třetí krádež spáchal 21. září v době mezi osmnáctou a dvaadvacátou hodinou večerní na parkovišti na Denisově nábřeží v centru Plzně. Zde si nejdříve vyhlédl osobní motorové vozidlo tovární značky Ford, u kterého rozbil skleněnou výplň pravých zadních dveří. Auto prohledal, nakonec z něj však nic neodcizil. Proto v protiprávním jednání pokračoval o kousek dál, kde stálo zaparkováno auto značky Volvo. I u tohoto vozu rozbil skleněnou výplň dveří a z interiéru vozu odcizil tři sta korun v mincích, které byly uloženy ve středové přihrádce nacházející se mezi předními sedadly. Ačkoli hodnota lupu byla malá, škoda, kterou na posledním z vozů způsobil, byla vyčíslena na více než osmnáct tisíc korun. Kromě skleněné výplně pravých předních dveří totiž pachatel zásadně poškodil i sloupek těchto dveří. Poškozením vyloupených vozů tak způsobil paradoxně větší škodu, než odcizením všech věcí. Zatímco hodnota ukradených předmětů byla odhadnuta na „pouhých“ 4 534 korun, celková škoda na všech vozech byla vyčíslena na bezmála dvacet tisíc korun.

Proti pachateli, který byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal v říjnu roku 2015,  bylo nyní  zahájeno trestní stíhání pro přečiny krádež a poškození cizí věci, za které mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody.
Komentáře

Váš komentář článku...

ARCHIV ZPRÁV
21.4.2017 06:180 +
 
zprávytypos2018

Hlavní zprávy

 

seo uniweb