Zvířecí záchranáři vyprostili sýkorku uvězněnou v zábradlí u vejprnického nádraží

Je středa 31. 10. 2017 odpoledne a v telefonu plzeňským zvířecím záchranářům starší paní z Vejprnic popisuje: „Naše holka, která se vracela domů od vlaku z místní železniční zastávky, si všimla, že tam v zábradlí u kolejí je zaseknutá asi sýkorka."

weby uniweb zprávy

 "My se bojíme ji vyndat, abychom jí ještě více neublížili,“ dodává paní. Šéf zvířecích záchranářů Karel Makoň si bere na paní telefonní číslo a adresu a zhruba za hodinu je na místě.

Pravděpodobně sýkora koňadra hledala nějakou dutinu na nocování či okukovala nějaký nový prostor k hnízdění na následující sezónu, anebo ji „honila mlsná“ a v díře hledala schovaný hmyz. Každopádně vlezla do díry zvětralého betonového sloupku, zapadla za trubku od zábradlí a nemohla se dostat ven.  "Přesněji, co bylo opravdovým důvodem, že po zobáku skočila do tohoto stísněného prostoru, se asi nedozvíme, ale zcela jistě vím, že se pak nějak nešťastně otočila, přiskřípla, zasekla a nedokázala se dostat ven," dodává.

Na řadu tedy musel přijít majzlík a kladivo. "Lehce jsem oťukal zvětralý beton, přihnul ocelový drát a opatrně pohnul s rourou zábradlí. Sýkoru jsem pak vytáhl celou pocuchanou a naštvanou z díry ven. Na místě však neletěla, a tak jsem ji raději odvezl do nedalekého lesa. Cestou se v plátěném pytlíku naštěstí vzpamatovala, a pak mi frnkla tak rychle, že jsem ji nestihl ani vyfotit," popisuje zásah Karel Makoň.
  

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018