Na závěr sezony viktoriáni vyhráli 1:0 na Spartě

Na poslední zápas sezony se plzeňská Viktorka vydala na pražskou Letnou. Vítěznou branku Plzně vstřelil Matěj Vydra.

Utkání na Letné začalo pozvolna. Úvod se odehrával spíše na středu hříště. První velkou šanci zápasu si připravila Sparta, to když v 17. minutě svou střelou orazítkoval Jan Kuchta tyč plzeňské brány.

O chvíli později se výborným zákrokem ukázal Jindřich Staněk po střele ze sparťanské standardní situace. Poté se začal první poločas opět odehrávat hlavně uprostřed hrací plochy a žádnou branku nenabídl. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas už přinesl první branku utkání. V 57. minutě posunul Lukáš Kalvach akrobaticky míč na Matěje Vydru a ten poslal přízemní střelou Viktorku do vedení. Viktoriáni se i ve druhém poločase mohli spolehnout na skvěle chytajícího brankáře Staňka.

Západočeši své těsné vedení udrželi až do konce a sezonu 2022/2023 uzavřeli vítězstvím na Spartě 1:0.