Eliška dobrovolníkem ve Vietnamu - první den v džungli.

Jak se Eliška přesunula z města na venkov, kde stráví dalších 6 týdnů..

weby uniweb

Tak jsem se po dvou dnech přesunula ze Saigonu na místo, kde strávím následujících šest týdnů. Ta Lai Longhouse. Je to na venkově, kousek od národního parku a kolem už je opravdová vietnamská džungle. Ještě před rokem se na tohle místo dalo dostat jenom vorem/loďkou přes řeku, dnes už tu je most. Prý tu byl i kdysi, ale smetla ho silná bouře (jojo, ještě jsem stále v klidu). Včera to také vypadalo na déšť, nad hlavami nám burácelo tak, že jsme si zacpávali uši. Očekávám „nepatrný“ rozdíl od českých bouřek.

Domečky jsou tu z bambusu, střechy z banánových listů. Je to areál, který tu hostí různé teambuildingy, venkovní aktivity nebo tábory a zaměstnává lidi z místní komunity, suroviny kupuje od zdejších farmářů a celkově tedy podporuje komunitu z okolních vesniček, kde jsou lidé opravdu chudí a turismus oblasti pomáhá. Mají i vlastní kávovou a kakaovou plantáž, kam se plánuji vydat.

Varovali mě před jedovatými hady, štíry, žábami, pavouky. Ze stromů – a klidně i z pokojů – vřeští cikády. Večer je to teprve sranda, protože všichni „broučci“ (velikosti mého palce) začínají splašeně létat všude kolem. Kočky je loví a žerou. Ozývají se opravdu prapodivné zvuky. A opět, i přímo z pokoje (nene, už nejsem moc v klidu). Emancipované ženy vypráví příběhy o tom, jak jednou byly ve sprše od hlavy až k patě pokryté termity. Jak tu chytají štíry holýma rukama. Jak tu jednou viděli slona a zničil malý domek. Ale že tygři a levharti tu už nejsou. Ale pijavice, ty jsou tu stále. Na stromech jsou svlečené „kůže“ cikád. První noc jsem tomu všemu radši naslouchala zpoza moskytiéry a volala domů pro uklidnění, ale věřím, že také budu odjíždět jako tvrdá emancipovaná žena a třeba už se nebudu bát odstranit malého pavoučka u postele v Brně.

V okruhu několika kolimetrů jsem tu rozhodně jediná Evropanka. Starší zaměstnanci areálu u oběda vyprávěli, že když za války viděli místní cizince, utíkali se schovat domů. Někteří veteráni a jejich děti to prý stále dělají dodnes.

----

Zajímá Vás víc o Elišce a jejím příběhu? Fotky? Videa? Navštivte její blog - zde.

Autor: AIESEC Plzeň Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby