Jak navrhnout a zařídit obývák spojený s jídelnou / kuchyní

Spojení obývacího pokoje s kuchyní je dnes trendem a nutno říct, že má rozhodně něco do sebe. Můžete jednoduše přebíhat mezi vařením a kontrolou dětí, které si hrají na zemi v obýváku, případně z kuchyně kdykoliv sledovat cokoliv, co se právě v obývacím prostoru děje. Nicméně je vhodné brát a vědomí, že se přeci jen jedná o 2 poměrně rozdílné zóny a jejich slučování může vytvořit více negativ, než pozitiv. Je tak třeba vhodně volit půdorysy místností, ale také sedací soupravu, jídelní stůl se ži


Jak tedy na spojení obývacího pokoje a kuchyně?

Za prvé je třeba si uvědomit, že se jedná o dosti rozdílné místnosti. Zatímco v obýváku běžně relaxujete, v kuchyni pak spíše pracujete. Tomu musí být místnosti přizpůsobené a především je třeba počítat stím, že se v kuchyni těžko udržuje neustále perfektní pořádek. Tudíž je základem řešit tyto prostor tak, aby nebylo z obývacího pokoje běžně vidět na kuchyňskou linku. Tomu může dopomoci ostrůvek s barovými židlemi, samotné řešení stylu místností, vhodně řešená oddělovací stěna, nebo alespoň jídelní stůl a židle.

Jak vybírat samotný nábytek?

Pokud chcete opravdu řešení něco + kk a kuchyňská linka bude přímo na boku obývacího pokoje, pak doporučuji volit vyšší ostrůvek, který tyto zóny opticky i funkčně oddělí. K ostrůvku můžete umístit vysoké barové židle, čímž zvednete designový dojem a navíc vytvoříte další místo, které můžete využívat především s Vašimi přáteli. Vhodným oddělovacím prvkem může být také jídelní stůl se židlemi. Zajímavé sestavy mají třeba na s-nabytek.cz, kde můžete nějaké buď koupit, nebo najít inspiraci. Osobně doporučuji rozkládací stůl, který můžete běžně využívat s menšími složenými rozměry a v případě potřeby (párty, oslavy apod.) horní desku rozložíte a délku stolu zvětšíte běžně o nějakých 40-60 cm. Jídelní židle určitě vybírejte tak, aby ladily především s kuchyňskou linkou, případně s gaučem.

Autor: Věra Podlešáková Článek může obsahovat komerční sdělení.

James Bond

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby