Na šumavském Špičáku se stále lyžuje

S prvními čísly pomalu končící zimní sezony panuje spokojenost.

SEO UNIWEB

Pokud nenastane několik dnů po sobě trvající teplotní extrém, stále platí, že šumavský Ski&Bike Špičák nabídne lyžování do předem plánované neděle 31. března. Na otevřených sjezdovkách leží v průměru okolo 40 cm sněhu, a i o víkendech se lyžuje bez jakéhokoli čekání.

K černé Šanci přibylo ještě pár dílčích omezení. Na nejstrmější část trojky Slalomové si při tání a vzestupu spodních vod našel cestu horský potok a cca 250 metrů se musí proto objet po dvojce U Zalomeného. Uzavřen je též dojezd jedničky Turistické, ale i z ní se dá přejet na sjezdovku č.2.

„Použili jsme zásoby sněhu z „fanlajny“ na vylepšení rodinné Spodní Šance, kde je pořád otevřen i měřený slalom. Všechny sjezdovky, kde se lyžuje, pak nabízí velmi dobré podmínky. V provozu je stále i dětský areál pod hotelem Sirotek a snowpark,“ říká k aktuálním podmínkám Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák. Lyžuje se za nižší ceny vedlejší sezony.

-------------------------------------

Co se týká prvního hodnocení končící zimy, tak v porovnání s loňským rokem, který byl opravdu na sněhové podmínky v průběhu celého období vynikající, se letos začínalo o týden déle a prakticky jen na technickém sněhu. To se odrazilo na prosincové návštěvnosti, která byla meziročně cca o 30 procent nižší.

„V lednu a únoru jsme ale dokázali tento propad výrazně dohnat. A to i přesto, že kvůli kvantům sněhu (za 4 lednové dny napadlo přes 1,40 metru!) zhruba týden v lednu nejezdila lanovka, protože sněhem obalené stromy ohrožovaly bezpečnost,“ uvedl k tomu ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Březen i přes časté výkyvy počasí zatím vypadá co do počtu návštěvníků stejně jako loňský. „Měli bychom proto za celou sezonu opět minimálně překonat hranici 100tisíc lyžařů jako loni, což jsou pro nás hodně dobrá čísla,“ pokračoval Kasík.

„Těší nás také, že každoročně nám objemově roste segment doplňkových služeb jako půjčovna vybavení, výuka lyžování/snowboardingu nebo servisu lyží/snowboardů. Ještě nám chybí zhruba 10 dnů do konce, ale už nyní jsme na tom v této oblasti o více než 10 procent lépe než loni,“ dodal Vladimír Kasík.

Další aktuální info na www.spicak.cz

Autor: Tereza Martinovičová Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 21.03.2019 09:41
0 +
 
auto cb fabia ihned k odběru

Hlavní zprávy

 

auto cb home rest2
seo uniweb