Basketbalisté Lokomotivy prohráli o 20 bodů v Pardubicích

Basketbalisté Lokomotivy Interconexu Plzeň prohráli v nejvyšší soutěži Mattoni NBL v Parubicích 79:59 (19:11, 42:29, 57:43) . Zápas hodnotí manažer Lokomotivy Marek Kozel: Na palubovce vysoce favorizovaných Východočechů jsme neodehráli špatný zápas. Domácí začali bez patřičného nasazení, v úvodu...


Basketbalisté Lokomotivy Interconexu Plzeň prohráli v nejvyšší soutěži Mattoni NBL v Parubicích 79:59 (19:11, 42:29, 57:43) .
Zápas hodnotí manažer Lokomotivy Marek Kozel: Na palubovce vysoce favorizovaných Východočechů jsme neodehráli špatný zápas. Domácí začali bez patřičného nasazení, v úvodu dominovaly obrany. V šesté minutě byl stav 6:5 pro domácí, kteří ovšem v závěru první čtvrtiny přece jen odskočili na osmibodový rozdíl.
Ve druhém dějství Pardubice zlepšily střelbu z pole (v utkání 43% : 33% ) a jejich náskok začal přece jen narůstat. Náskok Východočechů narostl na dvacet bodů 39:19, ale v závěru první poloviny jsme poslední úsek vyhráli 10:3 a drželi stále přijatelný rozdíl. Oproti předchozímu zápasu jsme daleko lépe doskakovali. Domácí měli jen o čtyři doskočené míče více 38:34, rovněž v počtu ztracených míčů jsme s favoritem drželi krok 14:16.
Ve třetí čtvrtině jsme po trojce Kubizňáka snížili rozdíl na pouhých devět bodů, ale následná bodová šnůra domácích rozhodla. Pardubice nepřipustili komplikace a utkání dovedli nakonec do vítězného konce. Výhra domácích byla zasloužená, lépe střílel a přehrál nás v rychlých protiútocích ( v zápasu 8:0). Přesto náš výkon snesl jistá měřítka a může být příslibem do dalších bojů v soutěži.
U domácích se čtyři hráči dostali před desetibodovou hranici, u našeho týmu se to podařilo jen Pavlu Fránovi, který se stal s patnácti body nejlepším střelcem zápasu, navíc zaznamenal osm doskoků. Přes desetibodovou hranici je z našeho týmu dostal ještě Milan Soukup.Jan Slowiak, trenér Pardubic:

„Plzeň odehrála u nás sympatický zápas, jejich výkon musím ocenit. Vyhráli jsme, ale náš výkon měl zejména v útočné fázi veliké, veliké výkyvy. Strašně dlouho jsme čekali na první trojku a to nás hrozně limitovalo. Při stylu obrany Plzně se prostě musíme trefit z dálky, což se nedařilo. Naše tříbodová střelba byla hodně špatná, proměnili jsme jen tři z jedenadvaceti pokusů. V útoku se naše trápení měnilo až v křeč."

Dominik Feštr, asistent trenéra Lokomotivy:

"Nepředvedli jsme špatný výkon. Hlavně se zlepšila naše obrana i doskok´. Soupeře jsme dokázali v obraně i přinutit k chybám. V útoku se nám už tolik nedařilo, ale přesto je výkon příslibem. Doufám, že ho zopakujeme zejména před domácím publikem, kde bohužel zatím hrajeme hůře, než venku. Ve druhém poločase pro potíže s kolenem už nehrál Štěpán Vrubl. Naši mladí hráči předvedli solidní výkon, příležitost dostali prakticky všichni hráči z lavičky. Síla soupeře, který patří ke špičce Matonni NBL, se nakonec projevila. Rozhodně jsme ale v Pardubicích neudělali ostudu."

Tomáš Kubizňák, křídlo BK Loko INTERCONEX Plzeň:

"Po Svitávách jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů. Oproti utkání s Kolínem jsme daleko lépe bránili. Zatím hrajeme paradoxně lépe venku. Už by to chtělo podobné vystoupení předvést před domácím publikem."
Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 20.12.2010 07:060 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka