Centrální obvod Plzně vnímá solidaritu lidí a firem

Boj proti zákeřnému viru, který se šíří Českem, vyvolal obrovské solidární hnutí napříč celou republikou.


Nejinak je tomu i na území třetího plzeňského obvodu.

Plzeňský centrální obvod reagoval na iniciativu města Plzně zřídit službu, která je určena potřebným seniorům, rodičům samoživitelům a lidem v opravdu krizové situaci a svými pracovníky byl připraven podpořit provoz infolinky této služby. Lidem, kteří se v této krizové době ocitli v nouzi, ale i jednotlivým institucím distribuujícím materiál jsou připraveni pomoci dobrovolníci se služebními automobily. Ti už takto stačili dodat potřebné dezinfekční prostředky do MÚSS v Kotíkovské ulici, stacionáře pro seniory Domovinka, Dětského centra Na Chmelnicích a Domova důchodců Terasy. Mezi tyto dobrovolníky se zařadilo i vedení obvodu.

Nejen jednotlivci jsou ochotni pomoci, kde je třeba, svoji pomoc nabízejí i podnikatelé. V souvislosti s rozvozem potřebného materiálu a roušek, které členové vedení obvodu pomáhali distribuovat, zapůjčila svoji dodávku jedna z plzeňských právních kanceláří. V případě chybějící techniky pro rozvoz je také jeden z místních autosalonů připraven zapůjčit své předváděcí dodávky a obvod eviduje i další nabídky pomoci od soukromých subjektů.

„Zájem nezištně pomáhat je opravdu velký a obvod všem za tuto projevenou úžasnou solidaritu děkuje. Děkujeme všem, kteří pomáhají v době, kdy je to opravdu třeba! Moc si toho vážíme!“, říká David Procházka, starosta MO Plzeň 3.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka