Černice zvou na svatoantonínskou pouť

Městský obvod Plzeň 8 Černice zve na tradiční pouť, která se koná 11. a 12. června 2022 na památku sv. Antonína, jemuž je zasvěcena kaple na černické Selské návsi.


 Na malé i velké čekají na fotbalovém hřišti TJ Sokol Černice po oba dny pouťové atrakce, v sobotu večer se na stejném místě koná taneční zábava, na níž zahraje kapela Turbo revival Plzeň + Darall rock. V neděli odpoledne se uskuteční před kaplí slavnostní mše.      

Svatý Antonín Paduánský (15. srpna 1195 Lisabon – 13. června 1231 Padova) byl portugalský františkánský mnich, teolog a kazatel. Jde o jednoho z nejznámějších svatých, který je uctíván po celém světě.

Černická kaple pochází z roku 1875. Bývá otevřena jen při mimořádných příležitostech, jako je Noc kostelů či právě pouťová mše. „V 15 hodin bude mši svatou sloužit kněz a člen dominikánského řádu P. Vojtěch Soudský, který ji zde sloužíval i v minulých letech. Kaple bude otevřena již od 14.30, aby si ji mohli lidé v klidu prohlédnout. Po závěru mše budeme přítomným na návsi rozdávat pouťové koláče, které zajistil osmý městský obvod,“ uvedla starostka Černic Mgr. Jana Haisová Círová. Doplnila, že je budou moci ochutnat i návštěvníci sobotních pouťových atrakcí na fotbalovém hřišti. 

„Na tuto akci se všichni těšíme, věřím, že tradiční pouť si užijí nejen děti, ale i dospělí,“ řekla starostka. Dodala, že se na organizaci akce podílejí kromě kulturní komise městského obvodu i TJ Sokol Černice, který poskytne prostor a občerstvení, a dobrovolní hasiči, kteří zajistili hudební produkci kapely.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
10.06.2022 12:040 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024