Chcete se zbavit starého auta? Obvod zprostředkuje likvidaci zdarma

Je třeba připomenout, že ne všechna auta, která jsou odstavena, lze považovat za vraky.

Jarní servisní akce AUTO CB

Mnohdy jde, a to ve většině případů, o dlouhodobě odstavená vozidla.

„V zákonu je zcela konkrétně napsáno, kdy lze vozidlo považovat za vrak, tedy dle § 19 odst. 2, písm. g) a písm. h) zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích,  říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Co tedy říká zmíněný § 19? Za vrak lze považovat vozidlo, které je dle odst. 2, písmena g):

    • pro závady v technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla nebo které není možné identifikovat prostřednictvím identifikačního čísla vozidla umístěného na karoserii nebo rámu vozidla, za čelním sklem nebo na výrobním štítku (dále jen „vrak“),

a dále které dle písmena h):
    • po dobu více než 6 měsíců nesmí být podle zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích provozováno na pozemních komunikacích z důvodu marného uplynutí lhůty pro provedení pravidelné technické prohlídky nebo technické nezpůsobilosti vozidla zjištěné technickou prohlídkou nebo technickou silniční kontrolou.

Vlastník nebo provozovatel takového vozidla vyplní žádost o likvidaci autovraku, kterou získá na Odboru dopravy a životního prostředí ÚMO Plzeň 3 nebo na webových stránkách úřadu. K žádosti je třeba doložit fotokopii technického průkazu a také přiložit mapku s místem zakreslení odstaveného vozidla. Ostatní již obstará úřad.

„Službu zajištění ekologické likvidace, a to zcela zdarma, jsme v minulosti po dobu tří let nabízeli všem vlastníkům a provozovatelům starých, nepotřebných a odstavených vozidel na území MO Plzeň 3. Bohužel, mezi občany nebyl o ní velký zájem. Doufáme tedy, že s novou úpravou bude využívána více“, informuje David Procházka.

Po ekologické likvidaci vozidla obdrží žadatel doklad, na jehož základě pak může vozidlo odhlásit na registru vozidel.

Další informace o této službě je možné získat na telefonním čísle 378 036 522, 378 036 523 nebo e-mailové adrese rumlova@plzen.eu či kondelik@plzen.eu .

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 29.07.2020 14:080 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka